Kızıltepe’de ramazan etkinlileri

Adnan KOÇHAN
Adnan KOÇHAN

Her yerde olduğu gibi Kızıltepe ilçemizde de ramazanın manevi havasına girdik. Kılınan namazlar tutulan oruçlar yapılan dualarla her geçen gün daha çok ibadetlerle meşgul olmaktayız.
Bunun yanı sıra Kızıltepe kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi bünyesinde her akşam ilçenin bir mahallesinde iftar yemekleri verilmekte ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. İftardan önce çocuklara yönelik etkinlikler yapılmakta ve iftardan sonrada çeşitli sanatçılar tarafından ilahiler okunmaktadır. Yapılan bu etkinliklerle her mahallede iftar yemeği verilmiş olacaktır.
Yaklaşık iki yıldır pandemi nendi ile insanlar dışarı çıkamıyordu. Ramazan ayında hatta bayramlarda da evlerinde kalarak bayramı geçirmek zorunda kalmıştı. Bu sene pandeminin sonlarına yaklaştığımız bir dönemde ramazan ayına girdik. Bu vesile ile vatandaşlar bir araya gelerek ramazanın manevi havasını tatmaktadırlar. İftarda bir araya gelmektedirler.
Her akşam etkinliklerde Muzafer Gürler, Grup Ravza, Abdurrahman Önül, Dursun Ali Erzincanlı, Grup Tillo ve birçok gibi ünlü sanatçı Ramazan etkinliklerinde vatandaş ile buluşacak ve vatandaşlarla beraber ramazanı yaşayacaklar.
Vatandaşlarda bu yapılan etkinliklerle pandemiden sonra kavuştukları ramazanı daha coşkulu geçirecekler. Bu ramazanı şerif herkese hayır bereket huzur ve sağlık getirmesi dileğiyle herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.

- Mardin Haber Ajansı, Adnan KOÇHAN tarafından kaleme alındı
https://mardinhaber.com.tr/makale/9849643/adnan-kochan/kiziltepede-ramazan-etkinlileri