Özhaseki, ‘Dünyaya satıyoruz’

Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, her yapılmak istenen büyük projenin karşısında mutlaka birilerinin durduğuna dikkati çekti.

Milli Savunma Sanayinde Türkiye'nin bağımsızlığına kavuşmaya başladığına değinen Özhaseki, yerli silahlarla savaşma oranının yüzde 81'e kadar yükseldiğini söyledi.

Türkiye'nin yükselmesini istemeyenlerin sürekli olarak Gezi Parkı, 17-25 Aralık, Çukur olayları ve 15 Temmuz gibi operasyonlara başvurduğunu söyleyen Özhaseki, Türkiye'nin bu olaylardan daha güçlü çıktığını belirtti.

Türkiye'nin büyük projelerle artık yükselme devrine girdiğini ve tam bağımsızlık yolunda ilerlediğini belirten Özhaseki, Türkiye'nin yerli silahlarla savaşma oranının yüzde 81'e kadar yükseldiğini kaydetti.

Gezi olaylarında sokağa çıkanların derdinin ağaç olmadığını belirten Özhaseki, "İstanbul'da 12 tane ağaç yer değiştiriyor diye ortalığı vaveylaya verdiler, olayı sanki bir hükümet devirme operasyonuna doğru götürdüler. Gezi olaylarında 12 tane fidan yer değiştirdi diye bağıranlar 2-3 ay sonra Yalova'da CHP'li belediyenin 200 yaşındaki ağaçları kesmesine birinin bile sesi çıkmadı" dedi.

Özhaseki, Gezi olaylarının yaşandığı günlerde ekonominin iyi bir düzeye geldiğini ancak sol kanadın bu durumu baltalamak için büyük çaba sarf ettiğini kaydetti.

Avrupa'da birçok ülkenin de 3'üncü havalimanının yapımına karşı çıktığını belirten Özhaseki, "Türkiye'nin ne kadar büyük projesi varsa bunun hepsinin durdurulmasını istiyorlardı. O tutmayınca arkasından 17- Aralık hukuk garabeti geldi. O da tutmadı, çukur eylemleri başladı, bu da tutmayınca en sonunda 15 Temmuz gibi bir gecede 200'e yakın generalin yüzlerce tankın, tüfeğin, uçağın eşliğinde ihtilal denemesinde bulundular" şeklinde konuştu.

Avrupa'nın mültecilerle ilgili iki yüzü politikalarını eleştiren Özhaseki, "Eğer gözlerinin rengi mavi saçının rengi de sarıysa açın kapıları diyorlar. 10 milyona yakın mülteci çıktı. Çıkmasın demiyoruz elbette çıksın ama bunu niye Müslümandan esirgiyorsunuz. Suriyelilerin de beti bembeyaz, niye onlara kapıları kapatıyorsunuz?"

Muhalefetin her projelerine karşı çıktığını ifade eden Özhaseki, şöyle devam etti: "Recep Tayyip Erdoğan, Şehir Hastaneleri'nden bahsettiği zaman neler söylememişti bu muhalefet bir düşünün şimdi. Gerçi diyeceksiniz ki; ya hangi hayırlı iş oldu da bunlar konuşmadı ki ? Zamanında İstanbul'da boğaz köprüsü yapıldı, 'burada mutlu azınlık geçecek', 'Türkiye'nin başına gelmiş en büyük felaket' diyerek bizim sol kafalar karşı çıktılar. GAP yapıldı ona karşı çıktılar. Marmaray yapılır ona karşı çıkarlar, Sabiha Gökçen Havalimanı yapılırken  ana muhalefetin başındaki yalanları ile meşhur olan zat,  'Bu yapılan iş çok yanlış, buraya uçak inmez, çıkmaz' nasıl laflar ama tam kendisine yakışır şekilde. Şimdi kendi de inip çıkıyor merak etmeyin. İstanbul Havalimanı'nın da yapılmasına karşı çıktılar. Hepsine bir kulp uydurarak. En son Çanakkale Köprüsü yapıldı, sesini çıkaramadılar, buna da '5 müteahhit' falan demeye başladılar. Orada iki tane Koreli var, yapan yerli firmalardan bir tanesi eski CHP milletvekili, birisi de Nihat Özdemir. Dört kişi var. Peki kardeşim başka insanlar vardı, ihalelere girdiler de onların elinden mi alındı? Daha düşük fiyat verenler vardı da onlara verilmedi, özel bir tercihle mi bunlara verildi ? İş iftira, at atabildiğin kadar, söyle yalanları ne kadar izi kalırsa. Bütün hayırlı işlere karşı çıkmaya da devam ediyorlar. Milli savunma sanayisinde, Amerikalılar, paramız ile alacağımız silahları dahi vermezdi, paramızla almak istiyorduk. Aynı adamlar, PKK'lılara, bölücü örgüte bedava veriyorlar ve eğitimini de kendileri veriyor. Şimdi kendi yaptığımız İHA'larımız, SİHA'larımız, Altay tanklarımız ile savaşıyoruz. Bunlar bizim yüz akımız. Dünyaya satıyoruz bunları."

- Mardin Haber Ajansı, Politika bölümünde yayınlandı
https://mardinhaber.com.tr/haber/9787110/ozhaseki-dunyaya-satiyoruz