Kızıltepe KENG oturarak voleybolda 4. Olarak tamamladı

KENG Bşkanı Mehmet Yusuf Taşkın yaptığı açıklamada yeni talkım olmalarına rağmen düzelenen müsabakalarda 4. Olarak tamamladıklarını söyledi.

Başkanı Taşkın açıklamasında : “Türkoğlu Spor Salonu'nda yapılan ve 10 ilden 10 takımın katıldığı müsabakalar sonucunda A Grubu'nda Karabük Aile Sosyal Politikalar Spor Kulübü 12 puanla birinci, Ankara Engelsiz Serebral Palsi Spor Kulübü 9 puanla ikinci, Mersin Beyazay Spor Kulübü ise 6 puanla üçüncü oldu. B Grubu'nda ise Kahramanmaraş Oniki şubat Necip Fazıl Spor Kulübü 12 puanla liderlik koltuğunda otururken, Konya Şirin Genç Spor Kulübü 8 puanla ikinci, Gaziantep Şehitkamil Spor Kulübü 7 puanla puan üçüncülüğü elde edeken, Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü ise 1 galibiyet alarak 3 puanla 1.etabı 4. Olarak tamamladı.

2.etap 13-15 Mayıs tarihlerinde aynı gruplarda rövanş maçları oynanacağını ifade eden Kulüp başkanı Mehmet Yusuf Taşkın açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Öncelikle ulaşımımızı sağlayan ve destek veren Kızıltepe Belediyesi Başkan V. Kızıltepe kaymakamımız sayın Hüseyın Çam'a, daha sonra bizleri ağırlayan Kahramanmaraş Türkoğlu Belediyesi Başkanı Sayın Osman Okumuş’a ve ayrıca malzeme desteğini sağlayan Mardin Gençlik Hizmetleri Ve Spor il müdürü Sayın Beytüllah Birlik'e teşekkür ediyoruz.Takımımızın gönüllü antrenörü Serhat Yalçın ile sporcularımızla çok başarılara yürüyeceğiz inşallah. 2.etap maçlarına daha uzun bir süre var. Bu süreyi idmanlarla geçirip rövanşları almaya gayret göstereceğiz. Oluşumumuz yeni olduğu için fazla başarı göstermemiş olabiliriz ancak arayı iyi değerlendirip,2.Etap maçlarımızı alarak hedefimiz ilk 3’e girerek 10-12 haziran 2022 tarihinde yapılacak olan final etabına katılıp süper lige çıkmak istiyoruz”dedi.

- Mardin Haber Ajansı, Spor bölümünde yayınlandı
https://mardinhaber.com.tr/haber/9577145/kiziltepe-keng-oturarak-voleybolda-4-olarak-tamamladi