Cemal Çetin Yazdı: Nereye Gidiyorsunuz?

Cemal Çetin
Cemal Çetin

Başlık aslında dolmuş şoförünün yolcuya sorup ve tepki alması üzerine ortaya çıktı. Evet, dolmuş şoförü yolcuya aynen bu soruyu sordu ve tepki aldı. Şaşkınlık yaşadı bütün yolcular. Herkes dönüp baktı, şoför 'anlamadım' demekle yetindi. Kimileri tepki gösterdi.

Olay 29 Mayıs günü Mardin'de yaşandı. Bir yolcu arkadaşıyla beraber toplasan ikisinin yaşı 36 ancak var. İki kız çocuğu.

Dolmuşa bindiler ve kaç dakikada bir çalışıyorsunuz diye sordular. Dolmuş şoförü kendi hattının haftasonu pazar günü 45 dakikada bir çalıştığını söyledi. Doğru söylüyor, 45 dakikada bir. Hafta içi de 20 dakikada bri çalışan bir hat bu.

Ve yaşları toplamı 36 ancak yapan bu gençler, "işinize geldiğinde 20 diyorsunuz, işinize geldiğinde 45 diyorsunuz' diye çıkıştı. Neyse ki, şoför çok sert değil ve sakin şekilde cevap vermeyi sürdürdü.

Yolcular da bu hattın hafta sonu 45 dakikada bir çalıştığını doğruladı ama gençler susmak bilmedi.

Kendime bakıyorum, bu gençlere bakıyorum. Aciliyeti olan biri varsa o da benim diye de söyleniyorum kendi kendime.

Şoför devam etti. Amacı yardımcı olmak. 'Nereye gidiyorsunuz' diye sordu. Aldığı cevap herkesi bir kez daha şaşırttı. 'Sanane nereye gidiyorsak' diye cevap verdi bu yaşları toplamı 36 olan bu gençler şoföre.

Şoför 'anlamadım' dedi demesine ama artık yolcunun ses verme zamanı gelmişti. Gençlere tepki gösterip, şoförün yardımcı olmak istediğini, ne diye tepkilendiklerini sorup, az biraz insanların yaşına hürmet edin deyiverdi birileri.

Ama gel görelim, öyle bir hale gelmiş ki gençlik, halen konuşmaya tepkili cevaplar verip, kızdırmaya devam ettiler.

Gerçekten nereye gidiyorsunuz?

Soruyorum nereye gidiyor bu gençlik?

- Mardin Haber Ajansı, Cemal Çetin tarafından kaleme alındı
https://mardinhaber.com.tr/makale/10432255/cemal-cetin/cemal-cetin-yazdi-nereye-gidiyorsunuz