Artuklu Belediyesi Arkasını Bile Toplayamıyor

Mardin’de Artuklu Belediyesi tartışmaların merkezinde olmaya devam ediyor. Meclis Mali Denetim Komisyonu tarafından hazırlanarak, Mecliste kabul edilen Denetim Raporunda usulsüzlükler ortalığa saçılmıştı. Belediyenin keyfi harcamaları şaşkınlık yaratmış, gömlek, kravat, hediyelik eşya, yemek harcamaları Artuklu'nun mahallelerindeki parkların, sokakların içler acısı halinin sebebini de ortaya dökmüştü.


Hizmet adına neredeyse hiçbir şey yapmayan Artuklu Belediyesi, kendi arkasını bile toplayamayacak durumda. Belediye binasının hemen arkasından geçen yoldaki çukurları bile kapatamaz durumda olan Artuklu Belediyesi, diğer mahallelerin yollarını nasıl yapacak sorusunu sorduruyor. 


Belediye binasının hemen arkasında bulunan çocuk parkının durumu da pek farklı değil. Önceki yönetimler tarafından yapılan Park ve oyun bahçesi bakımsız kalırken, güvenlik önlemenin gözardı edilmesi nedeniyle bir tek çocuk parka uğrayamaz oldu. 


Belediyenin performansı halk arasında da biliniyor. Sokaktaki vatandaşlar, Artuklu Belediyesinin bu kadar kötü işlerle anıldığı başka bir dönemi hatırlamadıklarını söylüyor. Artuklu'da belediyenin çalışmasının olmadığını söyleyen vatandaşlar, "Arkasını toplayamayan belediyeden ne beklentimiz olacak. Zaten ne yaptıkları ortada, her şey ortaya dökülmüş. Sokakların hali belli" diyor. 

- Mardin Haber Ajansı, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://mardinhaber.com.tr/haber/10065702/artuklu-belediyesi-arkasini-bile-toplayamiyor