Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç’ten Los Angeles Başkonsolosu Şehit Kemal Arıkan’ın katilinin serbest bırakılmasına tepki:

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Los Angeles Başkonsolosu Şehit Kemal Arıkan’ın katili terörist Hampig Sasunyan’ın serbest bırakılm...

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Los Angeles Başkonsolosu Şehit Kemal Arıkan’ın katili terörist Hampig Sasunyan’ın serbest bırakılmasına tepki göstererek, "Adı geçen teröriste ilişkin kararı terörizme taviz veren vahim bir hata olarak gördüğümüzü ve kınadığımızı bir kez daha vurguluyoruz" dedi.

Sözcü Bilgiç, Los Angeles Başkonsolosu Şehit Kemal Arıkan’ın katili, terörist Hampig Sasunyan’ın serbest bırakılması hakkındaki soru üzerine şunları dedi:

"Evvelce hakkında şartlı tahliye kararı alınmış bulunan Los Angeles Başkonsolosumuz Şehit Kemal Arıkan’ın katili Ermeni terörist Hampig Sasunyan’ın üçüncü bir ülkeye sınır dışı edildiği öğrenilmiştir.

Adı geçen teröriste ilişkin kararı terörizme taviz veren vahim bir hata olarak gördüğümüzü ve kınadığımızı bir kez daha vurguluyoruz. Bu tür kararların terörizmle mücadeleye değil, terörizmin siyasi hedefler için başvurulabilecek kullanışlı bir araç olarak yüceltilmesine çalışan çevrelerin gündemine hizmet edeceği aşikardır.

Bu vesileyle, bir kez daha şehit diplomatımız Kemal Arıkan’ı ve Ermeni terör örgütlerinin saldırılarında hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz."

30 Eki 2021 - 12:31 - Politika