Mardin Eczacılar Odasında Başkan Değişti

Tük Eczaları Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Mardin Eczacılar Odası Başkanı Eczacı Uğur Elik’in yerine yönetim kurulunun oy birliğiyle Uzm. Ecz. Fatih Oral getirildi.

Mardin-Şırnak Eczacı Odası Yönetim Kurulu başkanlığında yaşanan değişime ilişkin bir yazılı açıklama yapan yeni Oda Başkanı Uzm. Ecz. Fatih Oral, “Başkanımız Ecz. Uğur Elik’in Tük Eczaları Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesi sonucu, 43.Bölge Mardin-Şırnak Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanlık görevini, Yönetim Kurulumuzca oy birliğiyle devir aldım. Bu görevi bana layık gören Yönetim Kurulu’nda bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma ve siz değerli meslektaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

İlk defa Mardin-Şırnak Eczacı Odasında seçim yapıldı

Mardin-Şırnak Eczacı Odası tarihinde ilk defa Tük Eczaları Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine vurgulayan Oral, “Kardeşim Ecz. Uğur Elik’i Türk Eczacıları Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesinden dolayı tebrik eder, mesleğimize, Odamıza ve camiamıza hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Değerli meslektaşım, Mardin Eczacı Odasında göstermiş olduğu üstün başarıları Türk Eczacıları Birliği’nde göstereceği inancındayım. Mardin-Şırnak Eczacı Odası tarihinde ilk defa bir meslektaşımızın bu göreve gelmesi ayrıca bizi onurlandırmıştır. Kendisine sonsuz başarılar dilerim. Altı yıl 43.Bölge Mardin-Şırnak Eczacı Odası Genel Sekreterlik görevinde bulundum. Daha öncesi de Denetleme Kurul Başkanlığı ve üyeliği görevlerinde de bulundum. Bu görevlerde bulunduğum sürece mesleğimiz ve odamız için elimden gelen tüm gayretleri gösterdim. Başta eski Oda başkanımız, yeni TEB Yönetim Kurul Üyesi Ecz. Uğur Elik olmak üzere bu dönemlerde birlikte çalıştığımız diğer yönetici ve kurul üyeleriyle, üyelerimizin menfaati doğrultusunda; C grupların odaya gelmeden sistem üzerinden onayı, C grubunun adil ve eşit dağılımı, İktisadi İşletme, Internet üzerinden ürün satışı, yeni hizmet binası, reçetelerin eczanelerden toplanması ve kuruma güvenli bir şekilde teslimi, miad destek uygulaması, kütür sanat merkezi ve benzeri bir çok hizmet yaptık. Bu görevimde diğer yönetici, kurul üyeleri ve siz değerli meslektaşlarımla hep birlikte daha güzel hizmetler, projeler yapmayı hedefliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir olma çağrısı

Pandemi nedeniyle sıkıntılarla dolu bir sürecin içinden geçmekte olduğunu dile getiren Oral, açıklamasının eczacılara hitaben şöyle sürdürdü:

“Mesleki ve ekonomik sorunlarla mücadele ettiğimiz bir dönemde bunlara ek olarak bir de pandeminin getirdiği yüklerle mücadeleye maruz kaldık. Bir meslek kuruluşu olarak bu süreçten olabildiğince etkilenmemek için, bu problemlerle başa çıkmanın birinci koşulunun ötekileştirme ve ayrışmayı her türlü ihtilaf ve çekişmeye mahal verecek olumsuz düşünce, yargıları bir yana bırakılarak güçlerimizi birleştirmek, birlikte çalışmak olduğunun bilincini taşımaktayım. Bu doğrultuda tüm meslektaşlarımı göreve davet ediyorum. Gelin birlikte mesleğimiz, odamız ve menfaatlerimiz doğrultusunda birlikte çalışalım. Bundan önce de olduğu gibi bu dönemde üreteceğimiz projelerde, yapacaklarımız tüm işlerde, hizmette heyecanımızı ve enerjimizi hiçbir ayırım yapmaksızın, tüm meslektaşlarımızı içimize alarak artırmayı hedefliyorum. Mesleği, geleceği ve odası için çalışmak, mesleki bilgi ve birikimini aktarmak isteyen tüm meslektaşlarımızı yanımızda görmek istiyor, birlikte mesleğimizi ve odamızı en üst seviyelere taşıyacağımızı düşünüyor ve inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle daha güzel, sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle tüm meslektaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

28 Ara 2021 - 15:08 - Sağlık