“Şehrin öyküsü” sergisinde Tarihi Mardin tablolarına büyük ilgi

Mardin’de birçok sergi arasında bulunan Sanatçı Hadi Kuzu’nun “şehrin öyküsü” adlı sergide yer alan Tarihi Mardin tabloları büyük beğeni topladı.

Adnan KOÇHAN
Adnan KOÇHAN Tüm Haberleri
“Şehrin öyküsü” sergisinde Tarihi Mardin tablolarına büyük ilgi
Haber albümü için resme tıklayın

Tarihi  Mardin’in Cumhuriyet Meydanında bulunan tarihi mekanlarda açılan sanat sergilerine ziyaretler devam ediyor. Sanatçı Hadi Kuzu’nun Mardin tarihi tabloları büyük beğeni topluyor. Ziyaretçiler tarafından ziyaret edilen sergide bin bir emekle hazırlanan tablolardaki güzellikler ilgi odağı oluyor. 

Tabloların beğenilmesinden dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Sanatçı Hadi Kuzu, Mardin’in tarihi güzellikleri sadece Mardin’de değil ülkemizde ve dünyada her zaman önemli bir yeri olduğunu, güzel tarihiyle ve mimari yapısıyla her zaman göz kamaştırdığını ifade etti.

2014 yılında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden mezun olan ve 2019 yılında Görsel Sanatlar Ana Sanat Dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayan Hadi Kuzu, serginin 10 Hazirana kadar açık olacağını ve tüm sanatseverleri beklediklerini kaydetti.

Sanatçı Kuzu: “Mardin’de açılan tüm sergilerde birbirinden değerli güzel ve anlamlı eserler var. Bunların arasında yer almaktan dolayı mutluyum. İnşallah tüm sergilerdeki çalışmalar ve yapılan bu etkinlikle Mardin’imize katkısı olur.  Ben katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Haber: Adnan Koçhan

16 May 2024 - 10:56 - Kültür & Sanat

Mahreç  Adnan Koçhan