Mardinlilere hakaret eden profesör haddini aştı yine hakaret etti

Mardinlilere "hırsız ve haysiyetsiz" diyerek hakaret eden Profesör Ahmet Akgündüz, hakaretlerine devam ediyor.

Cemal Çetin
Cemal Çetin Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Sosyal medya platformu X üzerinden geçtiğimiz günlerde Mardin halkına hakaret eden Prof. Dr. Ahmet Akgündüz hakaretlerine devam ediyor. X hesabı üzerinden Mardin halkına hakaret eden Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü, Osmanlı Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Akgündüz geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımda, "Mardin'de kaçak elektriği kullanan köpekleri vatandaşlıktan çıkarınız. Bunlar hırsız ve haysiyetsiz.." demişti. 

BARO SUÇ DUYURUSU YAPMIŞTI

Vatandaşların yoğun tepkisiyle karşılaşan Ahmet Akgündüz'e bir tepki de Mardin Barosu'ndan gelmiş, Akgündüz hakkında suç duyurusu yapan Mardin Barosu şu açıklamayı yapmıştı: 

"X sosyal medya platformu üzerinden @ahmetakgunduz isimli bir kullanıcı 'Mardin'de kaçak elektriği kullanan köpekleri vatandaşlıktan çıkarınız. Bunlar hırsız ve haysiyetsiz..' şeklinde paylaşımda bulunmuştur. Mardin binlerce yıldır birçok dilin, dinin, kültürün, milletin birlikte barış içinde yaşadığı medeniyetin beşiği olan bir kenttir. Bu anlamıyla Mardin halkı sadece Türkiye'de değil dünyanın birçok merkezinde farklılığın birlikteliği konusunda model bir halktır. Mardin Barosu olarak her ne suretle olursa olsun hiç kimsenin Mardin halkına yönelik çirkin itham ve sözlerini kabul etmeyeceğimizi ve bizleri hedef alan her saldırının karşısında Mardin halkıyla birlikte olacağımızı herkes bilmelidir. Mardin halkını hedef alan bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

Mardin Baro Başkanı İsmail Elik de, savcılığın resen soruşturma başlatması gerektiğini söylemiş, Ahmet Akgündüz'ün hakaretlerine sessiz kalmayacaklarını duyurmuştu. 

HAKARETLERİNE DEVAM ETTİ

Mardin Barosu'nun yaptığı suç duyurusundan sonra da hakaretini sürdüren Ahmet Akgündüz, önce "Hayret. Turkiyede hırsızlara sahip çıkanlar çoğalmış..." paylaşımı yaptı. 

Akgündüz sonrasında durmayarak hakaretini daha da ileri taşıdı ve "Mardin'li Kardeşlerime Ve Adalet Bakanına, Mardin Barosu Elektrik Hırsızlarına sahip çıkıyormuş. Bilin ki, dünyadan göç edinceye kadar, İslamın emrine uyarak, Batı'da yahut Doğuda, bütün hırsızlara karşı çıkacağım. Hırsızları savunanları hesaba katmıyacağım" paylaşımı yaptı.

Bununla da yetinmeyen Akgündüz kısa süre sonra yaptığı bir başka paylaşımda da kaçak elektrik kullanan vatandaşları PKK üyesi olmakla suçladı ve su paylaşımı yaptı: "Kardeşlerim, Özellikle Doğu'da lektrik hırsızlığı yapanlar ya PKK'lidir ya da onların tahrik ve propagandalarına aldanan ahmaklardır. Samimi dindarlar, bunun haram olduğunun farkındadırlar."

Haber: Cemal Çetin

16 May 2024 - 00:43 - Gündem

Mahreç  Cemal Çetin