Mardin'de engellilere medikal malzeme desteği verildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen tören ile engelli bireylere ihtiyaç duydukları medikal malzemeler verildi.

Aynur İş
Aynur İş Tüm Haberleri
Mardin'de engellilere medikal malzeme desteği verildi
Mardin'de engellilere medikal malzeme desteği verildi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında medikal malzeme dağıtım töreni Sanat Akademisi’nde gerçekleştirdi. Törene Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Devrim Demir ile Artuklu Belediye Eşbaşkanı Mehmet Ali Amak da katıldı. Kızıltepe Engelliler Birliği Derneği Başkanı İzzettin Akbaba'ın da yer aldığı programda engelli bireyler yerlerini aldı. 

Engelli bireylerin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak ve ailelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen tören Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Akademisi Konservatuar Halk Müziği Ekibinin müzik dinletisi ile başladı. Kürtçe, Türkçe, Arapça ve Süryanice ezgilerini seslendiren Halk Müziği Ekibi, tören salonunda bulunanlara keyifli dakikalar yaşattı. 

AHMET TÜRK: BELEDİYE ENGELLİLERİN EMRİNDE OLACAK 

Törende konuşan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Devrim Demir, "Başta devlet olmak üzere bütün sivil kurum ve kuruluşlar ve yerel yönetimler engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak konusunda sorumluluk ve görev sahibidir. Bizler de yerel yönetim olarak bu konuda sorumluluklarımızın farkındayız ve burada şunun sözünü veriyoruz ki engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak konusunda elimizden geleni yapıp bu mücadele ve çalışmanın parçası olacağız” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk ise, engelliler haftasında olduklarını hatırlatarak, şöyle konuştu: “Engelliler bize emanet olan bir kesimdir. Onlara hizmet etmek sorunlarına yardımcı olmak gibi bir sorumlulukla bir görevle karşı karşıyayız. Bundan emin olmalarını isterim ki Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak bütün imkânlarımızla bu kardeşlerimizin yanında olacağız. Onların ihtiyaçlarını, onların bizden taleplerini yerine getirmek için bütün gücümüzle çaba göstereceğiz. Türkiye’ye baktığımız zaman gerçekten bugün engelli kardeşlerimize karşı sosyal alanda yapılan hiçbir hizmet yok. Veya bu hizmetlerin yeterli olmadığını biliyoruz. Elbette ki belediyelerin bu konuda üstlerine düşen görevleri de çok ciddi bir şekilde karşılamak için önemli bir sorumluluğu var. Bizler de bu kardeşlerimize söz veriyoruz. Belediye onların emirlerinde olacak. Bütün imkânlarımızla gücümüzle onlarla birlikte bu süreci birlikte götüreceğiz.”

Törende engelli bireylere ihtiyaçları olan tekerlekli sandalyeler ve medikal malzemeler dağıtıldı. 

Editör: Aynur İş 

Kaynak: Bülten

15 May 2024 - 13:54 - Gündem

Mahreç  Aynur İş