DEM Partili Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri istifa etti

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde DEM Parti'den Urfa'da Birecik Belediye Başkanı seçilen Mehmet Begit, 4 meclis üyesiyle beraber partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart yerel seçimlerinin ardından DEM Parti'den beklenmedik bir istifa haberi geldi. Bir süredir AK Parti'ye geçeceği öne sürülen Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit partisinden istifa ettiğini duyurdu. Beraberinde 4 Meclis üyesi ile birlikte istifa eden Begit, istifasına ilişkin gazetecilere açıklama yaptı. 

İHA'daki habere göre; Begit şu açıklamayı yaptı: "Söyleyeceğim lafların kesinlikle bize güvenip oy veren DEM Parti üyeleri ile bir ilgi ve alakası yoktur ancak seçimden sonraki süreç içerisinde özellikle bir grup tarafından bayrağımıza, Atatürk posterine ve Cumhurbaşkanı posterine yapılmak istenen müdahaleleri kabul etmemiz mümkün değildir. Ayrıca seçimden sonraki süreç içerisinde dışarıdan yönetme hususunda baskılar oluşmaya başladı. Ben ilçemiz Birecik halkı ile yönetmeye talibim. Birecik ilçesini sadece Birecik halkı yönetir. Bu hususta kararlıyım. Hiçbir irade halkın iradesinin üzerinde değildir. Bu sebeplerden dolayı DEM Parti'den 4 encümen arkadaşımla birlikte istifa ediyorum. Birecik Belediye Başkanlığı görevime encümen arkadaşlarımla birlikte bağımsız olarak devam ediyoruz. Birecik halkının emrindeyiz."

AK PARTİ'YE GEÇECEĞİ İDDİALARI YAKALANMIŞTI

DEM Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterdiği Begit, yüzde 54,39 oy alarak Birecik Belediye Başkanı seçilmişti.

Sosyal medya platformlarında Begit'in AK Parti'ye geçeceği iddiaları yayılmıştı. Bunun üzerine 25 Nisan'da Birecik Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Başkanımız Sn. Begit, seçimi kazandığı DEM Parti ile yoluna devam etmektedir ve herhangi bir partiye geçişi söz konusu değildir" denilmişti.

İHA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

29 Nis 2024 - 19:15 - Politika