CHP milletvekili Mardin'in derdi için Bakanlığın önüne yatak attı

Kimsenin dile getirmediği Mardin'in sorununu CHP Urfa Milletvekili Mahmut Tanal dile getirdi. Tanal, Urfa ve Mardin'deki elektrik kesintilerine tepki göstermek amacıyla, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünde sabaha kadar oturma eylemi başlattı.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
CHP milletvekili Mardin'in derdi için Bakanlığın önüne yatak attı
Video için play'e tıklayın

Elektrik şirketi ile başı beladan kurtulmayan Mardin'de sık sık ve uzun süreli elektrik kesintileri halkı canından bezdirdi. Savur, Ömerli, Midyat, Kızıltepe, Derik ve Artuklu ilçelerinde çok sayıda mahallede gün boyu elektrik kesintileri yaşanacak. Urfa'da da vatandaşlar şikayetvar sitesinde Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) başlığıyla Siverek, Akçakale, Karaköprü, Eyyübiye ilçelerinde sık sık elektrik kesintileri yaşadıklarını belirten şikayet metinleri oluşturuyor.

İki kent için de çok sayıda şikayet mevcut. CHP Urfa Milletvekili Mahmut Tanal, Urfa ve Mardin'deki elektrik kesintilerine tepki göstermek ve dikkat amacıyla, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünde sabaha kadar oturma eylemi başlattı.

'ŞANLIURFA VE MARDİN HALKI KARANLIKTA'

Mahmut Tanal eylemini X hesabından, şu sözlerle duyurdu:

"Şanlıurfa ve Mardin’de zulme dönüşen elektrik kesintilerine tepki göstermek, ‘uyuyan’ iktidar yetkililerini çözüm üretmeye çağırmak maksadıyla Ankara’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünde sabaha kadar oturma eylemine başladım. Şanlıurfa, Mardin halkı karanlıkta. Ne iş yaparsınız ey iktidardakiler." 

Haber: Lokman Elik 

27 Nis 2024 - 01:55 - Politika

Mahreç  Lokman Elik