Mardin Büyükşehir Belediyesi'nden Son Dakika Açıklaması

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Beyazsu isale hattında yaşanan patlama nedeniyle yeni bir açıklama yaparak, inceleme başlatıldığını duyurdu.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Beyazsu isale hattında birkez daha patlamanın meydana gelmesi üzerine açıklama yaptı. Belediyeden yapılan açıklamada 31 Mart yerel seçimlerinden bu yana 5'inci defa patlamanın meydana geldiği belirtilerek, "Her türlü ihtimali de göz önünde bulunduran ekiplerimiz, incelemelerini tamamlandıktan sonra siz değerli kamuoyuna yaşanan durum ile ilgili bilgilendirmede bulunacaktır" denildi. 

Açıklamanın tamamında şöyle denildi: 

"İlimiz Mardin sınırları içerisinde içme suyu şebeke borusu hattında yeni bir patlak meydana gelmiştir. Bilindiği üzere, 31 Mart 2024 tarihinden bu yana Kızıltepe ve Artuklu ilçelerimize içme suyu sağlayan Beyazsu isale hattında bugün itibariyle 5. kez patlama yaşanmıştır. Kızıltepe Havaalanı mevkiinde şebeke borusu hattında yaşanan patlamaya MARSU ekiplerimizin müdahalesi hemen başlamıştır. Patlağın meydana geldiği bölgeye MARSU Genel Müdürlüğü tarafından iş makine ve personel takviyesi yapılmıştır. Arızanın yaşandığı bölgede onarma çalışmaları tamamlandıktan sonra içme suyu şebekesine tekrar su akışı sağlanacaktır.  

Üst üste yaşanan arıza ve içme suyu şebeke borusu patlakları ile ilgili belediyemizin ekipleri tarafından ayrıca inceleme başlatılmıştır. Her türlü ihtimali de göz önünde bulunduran ekiplerimiz, incelemelerini tamamlandıktan sonra siz değerli kamuoyuna yaşanan durum ile ilgili bilgilendirmede bulunacaktır.  

İçme suyu hattından etkilenen Kızıltepe ve Artuklu ilçelerimizde yaşayan halkımızın anlayışınıza sığınıyoruz."

Haber: Bayram Kerimoğlu 

25 Nis 2024 - 22:33 - Gündem

Mahreç  Bayram Kerimoğlu