Gazze’de Gönüllü Doktorluk Yapan Taner Kamacı Üniversite Öğrencilerine Gazze İzlenimlerini Anlattı

Uluslararası bir insani yardım derneği ve Avrupa Filistinli Hekimler Derneği aracılığıyla İsrail işgali altındaki Gazze’ye gönüllü olarak giderek sağlık hizmeti veren Dr. Taner Kamacı Mardin’de Üniversite öğrencileriyle buluştu.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
Gazze’de Gönüllü Doktorluk Yapan Taner Kamacı Üniversite Öğrencilerine Gazze İzlenimlerini Anlattı
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından organize edilen programda Dr. Taner Kamacı üniversite öğrencilerine Gazze izlenimlerini anlattı. Kamacı, Gazze’de yaşanan katliama ve imkansızlıklar içinde verilmeye çalışılan sağlık hizmetlerine dair görüntüler eşliğinde bilgiler verdi. Dr. Taner KamacıGazze’nin işgali sonrasında Diyarbakır'dan gönüllü olarak Gazze'ye gitti.  Ürdün Rahma Derneği ve Avrupa Filistinli Hekimler Derneğinin organizasyonuyla 25 kişilik bir ekiple Mısır'daki Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye ulaştı. Han Yunus ile Refah arasındaki bir bölgede bulunan bir hastanede her gün yoğun bombardımanın olduğu bir yerde sağlık hizmeti verdi. Olumsuz koşullarda onlarca ameliyat yaptı.

“Kişisel olarak herkesin imtihanı kendine, ben de kendi imtihanımı vermek için buradayım. Çünkü ben öncelikle inançlı sonra da vicdanlı bir insanım." diyerek neden Gazze’de olduğunu söyleyen Dr. Taner Kamacı bu süreçteki fedakâr ve cesur duruşu nedeniyle Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından kendisine Cesaret Ödülü verildi.

HABER: BAYRAM KERİMOĞLU 

25 Nis 2024 - 11:41 Mardin- Eğitim

Mahreç  Bayram Kerimoğlu