Mardin'de arıza onarıldı! Su hala gelmedi... Su yok su...

Mardin'de MARSU arızayı giderdiğini açıklamasına rağmen evlere hala su verilmedi. Vatandaşlar susuzluktan muhtarlık binaları önüne giderek tepki gösterdi.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Mardin'de Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinin su ihtiyacını karşılayan Beyazsu hattı 20 Nisan günü arızalandı. Beyazsu hattının patlamasından sonra MARSU ekipleri harekete geçerek, patlayan boruyu tamir ettiklerini duyurdu. MARSU yaptığı basın duyurusunda da 22 Nisan 2024 tarihinde saat 23.00 itibarıyla suyun verildiğini kamuoyuna duyurdu. 

MARSU, "İpekyolu üzeri Artuklu Yeniköy ve Kızıltepe Eymirli mahalleleri mevkiinde Beyazsu isale hattında 20.04.2024 tarihinde meydana gelen arıza çalışmaları tamamlanmıştır. Kızıltepe ve Artuklu ilçeleri başta olmak üzere hattan beslenen bölgelere su akışı 22.04.2024 saat 23.00 itibariyle sağlanmıştır" dedi. 

Ancak MARSU'nun açıklamasının üzerinden 3 gün geçmesine rağmen Mardin suyla buluşamadı. Sessizliğin hakim olduğu MARSU dün de suların verileceğini şifahi olarak vatandaşlara bildirmesine rağmen sular yine gelmedi. 

İmkanı olan vatandaşlar 500 lira karşılığında tankerle su almak zorunda kalarak, depolarını doldurdu. İmkanı olmayanlar ve apartmanda yaşayanlar ise tanker suyunun yetersiz olmasından dolayı tanker suyuna da ulaşamadı. 

Bazı vatandaşlar suyun neden verilmediği ile ilgili muhtarlıklara giderek tepki gösterdi. Su için geldiklerini söyleyen vatandaşlar bir sonuç alamadan geri dönmek zorunda kaldı. 

Bazı vatandaşlar da sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar şunları paylaştı:

- Mardin, sokağıyla eviyle nahitiyle abbarasıyla tarih kokan bir şehir çünkü hala su ve elektrik yok.

- Mardin'de su kesintileri ne zaman son bulacak? Günlerdir şebeke suyu akmıyor

- Yaklaşık 4 günü geçti Ama Mardin’de su yok kimsede çıkıp bir açıklama gereği duymuyor..Çok ilginç

- Su yok su. Biz yok dedikçe olanı da kestiniz

- Suyumuz yok MARSU bir açıklama yapma zahmetinde bulunacak mısınız?

- İçecek su yok, belediye caddeleri yıkamakla meşgul

Haber: Bayram Kerimoğlu 

25 Nis 2024 - 08:44 - Yaşam

Mahreç  Bayram Kerimoğlu