Nusaybin’de DSİ, okullarda suda boğulmalara karşı bilgilendirme seminerleri verdi

Mardin’in Nusaybin ilçesi DSİ 102. Şube Müdürlüğü tarafından ilçe merkezi ve köy okullarında suda boğulmalara karşı bilgilendirme semineri düzenlendi.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri
Nusaybin’de DSİ, okullarda suda boğulmalara karşı bilgilendirme seminerleri verdi
Nusaybin’de DSİ, okullarda suda boğulmalara karşı bilgilendirme seminerleri verdi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Nusaybin ilçesi Devlet Su işleri 102. Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada:
“Havaların ısınmasıyla birlikte baraj, gölet, sel kapanı, regülatör, sulama kanalı gibi su depolama ve iletim tesislerine serinlemek ve yüzmek için giren vatandaşlarımızın sayısında artış gözlemlenmektedir. Su depolama ve iletim tesisleri yüzmek ve serinlemek için son derece uygunsuz tesisler olup bu tesislere girilmesi ölümcül neticeler doğurmaktadır.
DSİ baraj ve kanallarında serinlemek isteyen gençlerin yüzme merakı hayati tehlike oluşturuyor, bu tehlikenin önüne geçmek için Devlet Su İşleri bu yıl bir çalışma başlattı ve DSİ Sulama bölgelerinde bulunan okulları tek tek gezerek öğrencilere regülatör, baraj, kanal ve göletlerin yüzme amaçlı yapılmadığını buralarda yüzmenin tehlikeli ve yasak olduğu konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Dsi 102. Şube Müdürlüğü Personelleri İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Gülşen Kaşıkçıoğlu, Mehmet Muti Er, tarafından yapılan seminerde Nusaybin ve Derik ilçelerine bağlı Okul ve Mahalle muhtarlarına bilgilendirme ve afiş çalışmaları yapıldı.”

Haber: Daristan Bülbül 

24 Nis 2024 - 14:22 Mardin/ Nusaybin- Gündem

Mahreç  Daristan Bülbül