İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar’dan hükümet'e fiyatlarda etiket uygulama çağrısı

İYİ Parti Mardin il başkanı Süleyman AKAR, son zamanlarda özelikle marketlerde günlük değişen fiyatların önüne geçilmesi için hükümet'e fiyatlarda etiket uygulama çağrısı yaptı.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

İYİ Parti   Mardin il başkanı Süleyman AKAR, son zamanlarda özelikle marketlerde günlük değişen fiyatların önüne geçilmesi için hükümet'e fiyatlarda etiket uygulama çağrısı yaptı.

Akar yaptığı çağrıda; “ Bütün ambalajlı  ürünlerin üzerine fiyatlarının yazılarak  vatandaşların hangi ürünü kaç paraya alacağını bilmesi açısından uygun ve yerinde bir karar olacaktır. Ambalajlı ürünlerde fiyatların yazılması çok basit bir uygulama ile hal edilebilecektir Hükümet Bununla ilgili bir yasa çıkarmalıdır. Fiyatının yazılı olduğu ürün tüketilinceye kadar fiyat  sabit kalacağından Özellikle Gıda fiyatlarında bir dengeleme ve stabilize durum oluşacaktır. Müşteriler  kasaya geldiğinde etiket ile kasa  aynı fiyat ile olacağından kasadaki kasiyer ile müşteri arasında tartışmalarında önüne geçilecektir. Günlük fiyat değişimi yapan fırsatçı satıcılar kontrol altına alınmış olacak. Ahilik geleneğinden gelen Adil şekilde alın teri ile Helal  kazanç elde etmek isteyen satıcılar da mağdur edilmemiş olunacaktır. Fiyat etiketi uygulaması ile Toptancılar, marketler ve müşteriler arasında kontrol edilebilir bir denge mekanizması sağlanacaktır” diyerek açıklamalarda bulundu.  

Haber: Lokman Elik

24 Nis 2024 - 11:54 - Politika

Mahreç  Lokman Elik