Derik Belediyesi'nden "Bayrak" açıklaması

Derik Belediyesi'nin 23 Nisan dolayısıyla astığı bayrak dolayısıyla bazı yayın organları tarafından hedef alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada "Kasıtlı ve haksız bir algı yaratılmak istenmektedir" denildi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Mardin Derik Belediyesi'nin DEM Partili yönetimi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla belediye binasına asılan Türk Bayrağı ve Atatürk posteri rüzgarın etkisiyle bir köşesinden yırtıldı. Bunun üzerine sosyal medyada paylaşılan bazı görüntüler ile belediyenin "Yırtık Bayrak astığı" yönünde kimi paylaşımlar yapılmaya başlanırken, bazı yayın organları da belediye yönetimini hedef alan haberler yayınladı. Yapılan haberler üzerine Derik Belediyesi yazılı açıklama yaparak Bayrakların binaya asıldığı anlarda sağlam olduğunu gösteren görüntüleri kamuoyuyla paylaştı. 

Konuya dair Derik Belediye Eşbaşkanları Songül Özbahçeci ve Cengiz Temelli tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: 

"Belediye binamıza 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla asılan Bayrak ve Atatürk posteri şiddetli rüzgarın etkisiyle kenarından zarar görmüştür. Bazı basın yayın organlarında bu durum gerekçe gösterilerek ve kamuoyunda belediyemize karşı algı oluşturmak ve belediyemizi karalamak amacıyla haberler yapılmış, söz konusu durumun nasıl olduğu konusunda belediye yönetimimizin görüşüne dahi başvurulma gereği duyulmamıştır. 

Bayrak ve Atatürk posterinin Belediye binamıza zabıta ekipleri tarafından asıldığı anlarda sağlam olduğunu gösteren video kayıtları ve fotoğraflar mevcut olmasına rağmen kasıtlı bir şekilde algı oluşturmak amacıyla yapılan haberlerle belediyemizin hedef alınması kabul edilmez bir durumdur. 

Bizler dün olduğu gibi bugün de ülkenin ortak değerlerini her zaman önemseyen bir yerde durmaya devam edeceğiz.

Benzer şekilde belediyemizde bazı oersonelllerin işlerine son verildiği yönünde kimi asılsız iddialar da ortaya atıldığına dair yalan haberler yapıldığına tanıklık etmekteyiz. Beledoyemizde göreve geldiğimiz günden bu yana tek bir personelin işine son verilmediğini kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Yapılan haberlerin asılsız ve algı oluşturmak amaçlı olduğunu bir kez daha belirtiyor, yalan haber yapan tüm şahıs/şahıslara karşı hukuki girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna bildiririz." 

Haber: Lokman Elik 

23 Nis 2024 - 21:23 - Gündem

Mahreç  Lokman Elik