Mardin'de bir haftada 17 kişi tutuklandı

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, son bir haftada gerçekleştirdiği operasyonlarda hakkında yakalama kararı olan 50 kişiyi gözaltına alırken, 17 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri

Mardin Emniyet Müdürlüğü haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari suçluların yakalanması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta aranan suçluların yakalanması için yapılan çalışmalarda toplam 50 şahıs yakalandı. Bunlardan 17'si, Emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Yakalanan şahıslar arasında; "uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma" suçundan "24 yıl 3 ay", "uyuşturucu ve uyarıcı madde satın alma ve kullanma" suçundan "11 yıl 4 ay", "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan "6 yıl 10 ay" hapis cezası alan (3) şahsın da bulunduğu açıklandı. 

Mardin Emniyeti, açıklamasında yılbaşından bu yana 756 aranan şahsı yakalayarak adli makamlara sevk ettiğini duyurdu. Açıklamada "Mardin sokaklarında firari suçluların dolaşmasına kesinlikle izin verilmeyeceğini belirten polis yetkilileri, firari suçluların sokaklardan temizlenmesine dair çalışmaların artacağına dikkat çekiyorlar" denildi. 

Haber: Daristan Bülbül

22 Nis 2024 - 17:03 - Asayiş

Mahreç  Daristan Bülbül