Muhabirimiz Bayram Kerimoğlu ikinci sergisini düzenliyor

Mardin Haber Gazetesi'nin muhabirlerinden Bayram Kerimoğlu, memleketi Mardin'de çektiği fotoğraflarıyla “Benim gözümden Mardin “ adlı sergisi ardından ikinci sergisi olan "Umut Sokağı" adlı sergisini online olarak yapacağını duyurdu. Çarşamba günü (24 Nisan 2024) saat 08.30'da başlayacak ve 24 saat sürecek olan sergiye tüm Mardin halkını davet etti.

Cemal Çetin
Cemal Çetin Tüm Haberleri
Muhabirimiz Bayram Kerimoğlu ikinci sergisini düzenliyor
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin Haber Gazetesi'nin muhabirlerinden Bayram Kerimoğlu çektiği Mardin fotoğraflarıyla Mardin'in tarihi sokaklarını tanıtmaya devam ediyor. Kerimoğlu, Mardin'in tarihine ışık tutacak olan “Umut Sokağı” adlı ikinci sergisi ile fotoğraf severler ve Mardin halkının karşısına online olarak çıkacak. Sergi online olarak @byrmkrmglu instagram hesabından gerçekleştireceği sergiyi hikayeler kısmında gün boyu sürdürecek olan Kerimoğlu, sergiyi 24 Nisan 2024 Çarşamba günü Saat 8:30 da kendi hesabında hikayeler kısmında açacaktır.

Sergiye dair bilgi veren Kerimoğlu “Daha önce 'Benim gözümden Mardin' adlı sergimi online olarak kendi Instagram hesabımdan hikayeler kısmında gerçekleştirdim. Çevremdeki insanlar ilk başta online olmasını garipsediler ama daha sonra çok beğendiklerini ifade ettiler. Sergiye dair çok güzel mesajlar aldım. Bu beni motive etti. Sergiyi online yapmamın sebebi günümüzde her şey online olmaya başladı. Okullar, dersler, hatta pandemi zamanında online kız isteme bile oldu. Bende düşündüm neden sergi de online olmasın diye kendi kendime sordum ve bana mantıklı geldi. Dijital ortamda yapmamın bir diğer sebebi ise çevre dostu olmasıdır. İkincisini düzenlediğim sergimin konusu Mardin'in tarihi dokusuyla kendini hayran bırakan her geçtimizde farklı duygular hissettiren tarihi Mardin sokaklarıdır. Adının " Umut Sokağı" olmasının nedeni ise, Hepimizin küçüklükten beri anılar biriktirdiği, kalbinde yer edinmiş bir sokağı vardır. Bende o sokakları ele almak istedim. Tüm fotoğraf severleri ve kıymetli Mardin halkını sergime beklerim. Sergime katılmanız beni onurlandıracaktır" dedi.

Sergiyi takip etmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Haber: Cemal Çetin

22 Nis 2024 - 16:06 - Kültür & Sanat

Mahreç  Cemal Çetin