Dünyaca ünlü Mardinli sanatçı Diyarbakır'da konser verecek

Dünyaca ünlü Mardinli opera sanatçısı soprano Pervin Çakar, konser programı kapsamında önümüzdeki günlerde Diyarbakır’da sahne alacak. Mardin'de de konser vermesi bekleniyor.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

Dünyaca ünlü Mardin Derik nüfusuna kayıtlı opera sanatçısı olan soprano Pervin Çakar, aylar sonra yeniden Diyarbakır'da sahne alacak. Konser programı kapsamında önümüzdeki günlerde Diyarbakır’a gelmesi beklenen Çakar'ın biletlerine şimdiden yoğun ilgi gösterildi. 

27 Nisan günü saat 20.00’de Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak olan Çakar'ın yeni albümünden bir kesit de seslendirmesi bekleniyor.

Pervin Çakar'ın önümüzdeki günlerde Mardin'de konser verip vermeyeceği ise bilinmiyor. Mardinliler Çakar'ın kentte en kısa zamanda konser vermesini bekliyor. 

Çakar son olarak bölge konserleri kapsamında 7 Ekim’de Diyarbakır’da bir konser vermişti. Çakar'ın memleketi Mardin'de 2022 yılında sahne almak istemesi ise, Artuklu Üniversitesi kongre salonunun verilmemesi nedeniyle iptal edilmek zorunda kalmıştı. 

Pervin Çakar'ın konserinin yasaklanması kamuoyunda tepki çekmişti. 

Haber: Lokman Elik 

19 Nis 2024 - 11:50 - Kültür & Sanat

Mahreç  Lokman Elik