Baro açıkladı: O uzman çavuş tutuklandı

Şırnak Barosu; vatandaşlar tarafından bir kadını taciz ettiği iddiasıyla linç edilen uzman çavuş Z.Ç.'nin "cinsel saldırı" suçundan tutuklandığını duyurdu.

Aynur İş
Aynur İş Tüm Haberleri

Şırnak kent merkezine bağlı Dicle Mahallesi Orman Caddesi’nde bir kadını taciz ettiği için vatandaşlar tarafından darp edilen uzman çavuş Z.Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

Şırnak Barosu yaptığı açıklamada cinsel saldırı faili uzman çavuş Z.Ç.‘nin Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığınca alınan ifadesinden sonra tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildiğini duyurdu. Failin, Şırnak Sulh Ceza Hâkimliği tarafından “cinsel saldırı” suçundan tutuklandığı belirtildi. 

Yapılan açıklamada şöyle denildi: 

"12.04.2024 tarihinde Şırnak ili merkezinde uzman çavuş olarak görev yapan Z.Ç. isimli alkollü şahsın bir vatandaşımıza yönelik cinsel saldırı gerçekleştirdiği iddiası ile darp edildiği görüntüler basına yansımıştı. Adli ve idari soruşturması devam eden ve hakkında açığa alınma ve gözaltı kararı verilmiş olan cinsel saldırı eylemi şüphelisi Z.Ç.'nin tedavisinin devam ediyor oluşu sebebiyle ifadesi alınamamıştı.

Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığınca alınan ifadesinden sonra tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen şüpheli hakkında Şırnak Sulh Ceza Hâkimliği tarafından cinsel saldırı suçundan tutuklama kararı verilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur."

Editör: Aynur İş 

17 Nis 2024 - 19:37 - Asayiş

Mahreç  Aynur İş