Filistin Çalışmalarıyla Tanınan Uluslararası Akadmisyen Prof. Ilan Pappé MAÜ’nün Sempozyum konuğu olacak

Mardin Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 24. Uluslararası Beytülmakdis Akademik Sempozyumu “Akademi ve Siyonizm: Baskılar, Korkular ve İtirazlar” toplantısının ilk oturumunda Filistin meselesi hakkında yazdığı eserlerle akademide önde gelen isimlerden olan Prof. Ilan Pappé, Siyonizm ve Akademi hakkında konuşma yapacak.

Bülent  Asman
Bülent Asman Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Prof. İlan Pappé, Exeter Üniversitesi’nde tarih profesörü ve Filistin Çalışmaları Avrupa Merkezi müdürü olarak görev yapıyor.

Filistin’de Etnik Temizlik ve Yeryüzünün En büyük Hapishanesi / İşgal Altındaki Toprakların Tarihi de dâhil Filistin üzerine çok sayıda eser kaleme alan Prof. Ilan Papé Filistin hakkında yazdıklarıyla ön plana çıktığı gibi Siyonizme yönelttiği eleştirileriyle her zaman gündem oluşturdu.

Prof. Ilan Pappé’nin konuşması sempozyumun birinci oturumunda Üniversite kampüsü Merkezi Derslik binasının Kültür Merkezi-2 salonunda 18.04.2024 saat: 14.30’da başlayacak.

Prof. Ilan Papé’nin konuşma yapacağı oturumda ayrıca Dr. Artem Kirpichenok, Dr. Stephen Sızer, Dr. Ayfer Erdogan Safak ve Dr. Quraysha Ismail Sooliman da konuşma yapacak.

 EDİTÖR: Bülent Asman

17 Nis 2024 - 18:04 - Eğitim

Mahreç  Bülent Asman