Ezidilerden Ahmet Türk ve yönetimine ziyaret

Midyat’ta yaşayan Ezidiler, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve yönetimini ziyaret ederek, "hayırlı olsun" dileklerini iletti.

Aynur İş
Aynur İş Tüm Haberleri
Ezidilerden Ahmet Türk ve yönetimine ziyaret
Ezidilerden Ahmet Türk ve yönetimine ziyaret
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart 2024 yerel seçimlerin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine başlayan  Ahmet Türk ve yönetimine "hayırlı olsun" ziyaretleri sürüyor. Ziyaretler kapsamında Mardin’in Midyat ilçesinde yaşayan Ezidiler Ahmet Türk ve yönetimini ziyaret etti. Midyat ilçesinin Güven (Bacînê), Oyuklu (Taqa) ve Yenice (Xerabiya) kırsal mahallelerinde yaşayan Ezidiler, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne geçerek, Ahmet Türk ve yönetimi ile birlikte Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz ile görüştü.

Ahmet Türk ve Aydeniz, Çarsama Sor Bayramı nedeniyle Ezidi toplumunun bayramını kutlarken, Ezidi halkının yaşadıkları acılara da değinerek, Mardin’de yaşayan tüm halkları temsil edeceklerini belirtti. Ahmet Türk, her zaman Ezidilerin yanında olacaklarını ve yaşayacakları sorunlara destek vereceklerini ifade etti.  

Ezidiler ise, kendilerini samimi ve sıcak bir şekilde karşılayan belediye yönetimine teşekkür etti. Ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi. 

Editör: Aynur İş 

16 Nis 2024 - 15:51 - Politika

Mahreç  Aynur İş