Mardin'in misafirleri memleketlerine dönüyor

Bayram tatili için Mardin'i tercih eden turistler tatilin son gününü verimli geçirmeye çalışırken, uzun yıldan gelenler ise dönüş yoluna geçti.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Mardin 9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca tarihinin en kalabalık günlerini geçirdi. Henüz resmi rakamlar açıklanmasa da Mardin'in 9 günlük Bayram tatilinde yüz binlerce kişiyi ağırladığı tahmin ediliyor. Binlerce aracın girdiği Mardin'de 9 günlük tatil boyunca trafik adeta kitlenirken, oteller de yüzde 100'lük dolum oranına ulaştı. Otellerde yer kalmayınca günü birlik evlerde de yer bulamayan birçok turist çevre illerde konaklamak zorunda kaldı. Hatta bazı turistler karavan ile bazıları çadır getirerek konaklama ihtiyacını gidermeye çalıştı.

Yüz binlerce turisti ağırlayan Mardin kısmen başarılı bir sınav verse de trafik çilesi hem Mardin sakinlerini hem de turistleri çileden çıkardı. Bitmek bilmeyen Mardin trafiği nedeniyle özellikle Mardin'de yaşayan vatandaşlar aile ziyaretlerini dahi gerçekleştirmede zorluk çekti.

Tüm aksiliklere rağmen Ramazan Bayram tatilinin son gününü de turistler verimli geçirmeye çalıştı. Uzun yoldan gelen turistler ise dönüş yoluna koyuldu. Tur otobüsleri yolcularını alırken, şahsi araçları ile gelenler de araçları ile yola çıktı. 

Yola çıkan araçlar nedeniyle bu defa dönüş yolunda yoğun trafik oluştu. 

Haber: Bayram Kerimoğlu 

14 Nis 2024 - 10:10 - Ekonomi

Mahreç  Bayram Kerimoğlu