Meteorolojiden 11 il için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji’ye göre; sıcaklar Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyrederken, 11 ilde ise gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Mardin'in Urfa'ya bakan kesimlerinin de yağışlardan etkilenmesi bekleniyor.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri

Türkiye’nin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Toroslar Mevkii, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Malatya ve Ordu çevreleri ile sabah saatlerinde Samsun'un doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Türkiye’nin batısının iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi beklenmektedir. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığı Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının artmaya devam etmesi bekleniyor.

Urfa, Antep, Erzurum, Kars, Malatya, Adana, Hatay, Mersin, Ordu, Samsun ve Trabzon çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Mardin'in de batı kesimlerinde yer yer yağışın etkili olması bekleniyor. 

Mardin'in genelinde ise az bulutlu, güneşli ve açık bir hava hakim olacak. 

Doğu Anadolu; Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Malatya çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

Güneydoğu Anadolu; Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Haber: Daristan Bülbül 

14 Nis 2024 - 08:30 - Gündem

Mahreç  Daristan Bülbül