Kızıltepe'de küçük Pervin'den 2 gündür haber alınamıyor

Kızıltepe'de yaşayan 7'nci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Pervin Çelik'ten 2 gündür haber alınamıyor.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

Mardin'in Kızıltepe ilçesi Koçhisar Mahallesi 328 sokakta ikamet eden 7'nci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Pervin Çelik, 2 gün önce gece saat 23.00 sularında çıktığı evine bir daha geri dönmedi. Çelik'in eve geri dönmemesi üzerine ailesi durumu polis karakoluna bildirdi. Edinilen bilgilere göre; 11 Nisan günü gece saat 23.00 sularında evden çıkan Pervin Çelik'in eve geri dönmemesi üzerine ailesi polise kayıp başvurusu yaparak, her yerde aramaya başladı. 

Çelik'in nereye gittiğinin tespiti için kamera kayıtları incelenirken, ailesi Çelik'i görenlerin insaniyet namına kendilerine haber vermelerini istedi. 

Ailesi, önceki gece polislerin evlerine gelerek Pervin’in annesinin telefonu ile son görüştüğü iddia edilen numarayı kendilerine verdiğini ve bu numarayı arayarak kişinin kim olduğunu öğrenmelerini istediğini belirtti. Polislerin numarayı aradıklarında kişinin açmadığını ifade ettiklerini belirten aile, kendi numaralarının da telefon sahibi tarafından engellendiğini bildirdi. 

Telefon sahibinin 23 yaşındaki H.M. isimli bir erkek olduğunu öğrendiklerini belirten aile, H.M.’nin Pervin’in dayısını arayarak, “Ben polisim beni neden arıyorsunuz” dediğini kaydetti. 

Bunun üzerine aile ise numarayı kendilerine polislerin verdiğini bu nedenle bu kişinin polis olduğuna inanmadıklarını belirtti. 

Haber: Lokman Elik

13 Nis 2024 - 15:59 - Asayiş

Mahreç  Lokman Elik