Meteoroloji'den Mardin için sarı kodlu uyarı... Mardin'de Bayramda hava nasıl olacak?

Meteorolojiden bayramın ilk gününe ilişkin Mardin için sarı kodlu uyarıda bulundu. Bayeakin ilk günü Mardin'de hava yağışlı olacak. Dışarıya çıkarken şemsiyenizi unutmayın.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri

Meteorolojiden bayramın ilk (çarşamba) gününe ilişkin 14 kente sarı uyarı geldi. Sarı uyarı verilen iller arasında Mardin ile birlikte Adana, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak yer aldı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Aralıklı ve yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, dolu yağışı, yağış anından kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ HAVA DURUMU

Bayramın ikinci gününde Ege'nin doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nda sağanak bekleniyor. Mardin'de havanın açması bekleniyor.

BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ HAVA DURUMU

Bayramın üçüncü günü ise Ege ve Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Adana, Hatay, Osmaniye, Balıkesir ve Bursa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Mardin'de bayramın üçüncü günü hafif yağışlı olması bekleniyor.

Haber: Daristan Bülbül 

10 Nis 2024 - 01:39 - Gündem

Mahreç  Daristan Bülbül