DEM Parti Artuklu Belediyesi'ni devraldı, Amak mesajı verdi

Artuklu Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker belediyeyi devraldı. Eşbaşkan Mehmet Ali Amak, eski yönetim döneminde hırsızlık yapıldığını savunarak “Hesabını bu halka vereceksiniz” dedi.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
DEM Parti Artuklu Belediyesi'ni devraldı, Amak mesajı verdi
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti’nin kazandığı Artuklu Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker, beraberlerinde yüzlerce kişiyle belediyeyi devraldı. DEM Parti İl binası önünde bir araya gelen yüzlerce kişi davul ve zurna eşliğinde belediyeye kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün eşlik ettiği kitleyi, belediye binasına girişte personeller karşıladı.

Belediye önünde ilk olarak Eşbaşkan Münevver Ölker konuştu. Halka teşekkür eden Ölker, halk belediyeciliği için geldiklerini belirterek, “Eşit temsiliyet çerçevesinde tüm halklarımıza hizmet etmeye varız ve var olacağız” dedi. Ardından konuşan Eşbaşkan Amak da, demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü paradigma anlayışıyla hizmet edeceklerini belirterek, “Artuklu Belediyesi’ni bir bütün olarak talana götüren, hırsızlık yapan, mel’un yazısını oraya asıp, kendisi mel’unluk yapanlara da buradan açık şekilde söylüyoruz ki; sizler bunun hesabını bu halka vereceksiniz, hukuk önünde bu halka hesabını vereceksiniz. Hiç kimseye kar kalmayacak” ifadelerini kullandı.

DEM Parti Artuklu Belediyesi'ni devraldı, Amak mesajı verdi

Ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk de, şeffaf bir politika izleyeceklerini belirterek, liyakat sahibi olan kadrolarla yollarına devam edeceklerini söyledi.

DEM Parti Artuklu Belediyesi'ni devraldı, Amak mesajı verdi

Açıklamaların ardından Eşbaşkanlar ve beraberindekiler belediye binasına geçerek, göreve başladı.

Yeni yönetimin göreve başlaması ile meclis tolantısı yapıldı.

Haber: Bayram Kerimoğlu

08 Nis 2024 - 12:56 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu