Artuklu Belediyesi Eşbaşkanları Mazbatalarını Aldı

İl Seçim Kurulu'nun itirazları reddetmesinin ardından DEM Partili Artuklu Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker ile Belediye Meclis üyeleri mazbatalarını aldı.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
Artuklu Belediyesi Eşbaşkanları Mazbatalarını Aldı
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin'de itirazları karara bağlamak için bugün toplanan İl Seçim Kurulu Artuklu ve Derîk seçimlerine dair yapılan itirazları reddetti. İl Seçim Kurulu’nun kararı üzerine Artuklu Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker ile Belediye Meclis üyelerine mazbataları verildi. DEM Parti İl binasının önünde bir araya gelen Eşbaşkanlar Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker beraberlerinde yüzlerce kişiyle Adliye binasına geçti.

Eşbaşkanlar Amak ve Ölker ile Meclis üyeleri İlçe Seçim Kurulu’na geçerek mazbatalarını teslim aldı. Mazbatalarını almalarının ardından Amak ve Ölker Adliye binası önünde açıklama yaptı.

Artuklu Belediyesi Eşbaşkanları Mazbatalarını Aldı

Ölker, seçim döneminde kendilerine destek veren başta gençler ve kadınlar olmak üzere herkese teşekkür ederken, Artuklu’yu birlikte yöneteceklerinin sözünü verdi. Kürt, Arap, Süryani, Mihelmi, Tat ve Ermeni halkıyla beraber Artuklu'da yaşayan Türk halklarına teşekkür ettiklerini belirten Ölker, pazartesi günü halkla beraber Artuklu Belediyesi'ne geçeceklerini belirtti. 

Ardından söz alan Eşbaşkan Mehmet Ali Amak da, seçim sürecinde, öncesinde ve sonrasında kendilerine destek veren ve vermeyen herkese teşekkür ettiğini belirterek, Artuklu Belediyesi'ni Artuklu'da yaşayan halklarla beraber yöneteceklerini söyledi. 

Haber: Bayram Kerimoğlu 

06 Nis 2024 - 16:42 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu