Üniversite öğrencileri memleketlerine bayram şekerleriyle uğurlandı

Mardin Artuklu Üniversitesinde öğrenciler için erken bayram kutlaması yapıldı. Üniversite öğrencileri memleketlerine bayram şekeriyle uğurlandı.

Aynur İş
Aynur İş Tüm Haberleri
Üniversite öğrencileri memleketlerine bayram şekerleriyle uğurlandı
Üniversite öğrencileri memleketlerine bayram şekerleriyle uğurlandı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Vakıflar Diyarbakır Bölge Müdürlüğü işbirliğinde Ramazan ayı boyunca kampüste öğrencilere yönelik düzenlenen ücretsiz iftar etkinlikleri 9 günlük bayram tatilinin başlamasıyla sona erdi.

Tatil öncesi son akşam düzenlenen son iftar programı sonrası öğrencilerin tek tek bayramını kutlayan Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Mehmet Bayar, Şube Müdürleri Mehmet Fidan, Ahmet Aydoğan ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Murat Bağış öğrencilere ilk bayram şekerlerini ikram etti.

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Onur Sürek, bütün öğrenciler olarak ailelerinden uzakta geçirdikleri Ramazan boyunca kendileri için hazırlanan iftar programından, iftar programı kapsamında düzenlenen etkinliklerden çok memnun kaldıklarını söyledi.

Öğrenciler kendileri için bayram kutlama programının yapılması ve ilk bayram şekerlerini üniversitelerinden almalarının da kendilerini mutlu ettiğini ifade ettiler.

Üniversite adına Öğrencilere bayram şekerini verip bayramlarını kutlayan Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Mehmet Bayar da Ramazan ayı boyunca günde ortalama 1500 öğrenciye ücretsiz iftar yemeği verdiklerini ve etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyleyerek amaçlarının öğrencilere bir aile ortamı oluşturmak ve ailelerini aratmamak olduğunu aktardı.

Son akşamı da bir bayram sevinciyle yaşamak ve öğrencileri bir bayram heyecanıyla ailelerine uğurlamak için öğrencilerin bayramını kutlayıp ilk bayram şekerlerini ikram ettiklerini sözlerine ekledi.

Bayar, işbirliği içinde bu programları yürüttükleri Vakıflar Diyarbakır Bölge Müdürlüğüne ve Bölge Müdürü Hakan Demir’e de teşekkür etti.

 EDİTÖR:Aynur İş

 

06 Nis 2024 - 16:45 - Eğitim

Mahreç  Aynur İş