Murat Akgül'den Bayram Mesajı: Özgürlük ve barışa vesile olsun

Mardin Haber Gazetesi imtiyaz sahibi, Mardin Haber TV Genel Yayın Yönetmeni ve Mardin İletişim Yaşam Derneği (MİYDER) Başkanı Murat Akgül, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. 

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Ramazan Bayramı'nın mesajı yayınlayan Akgül, Gazze'de devam eden katliam saldırılarında katledilen gazetecileri anarak, Bayramın coğrafyamızda özgürlük, barış ve huzura vesile olmasını diledi.  

Akgül’ün mesajı şu şekiklde;

"Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissettiğimiz, manevi zenginliklerle dolu bir Ramazan Ayı’nı daha idrak ederek Ramazan Bayramı'nı karşılamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Bayram günleri değerlerimizi bütün güzellikleriyle hissettiğimiz, kırgınlık ve küskünlüğü bir kenara bırakarak barıştığımız ve huzur bulduğumuz günlerdir.

Bu günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her anına yayabilmek, ortak hedefimiz olmalıdır.

Bu günleri fırsat bilerek aramızdaki sevgi, merhamet, kardeşlik ve hoşgörü duygularını sıklaştırmamız bayramı gerçek anlamda idrak etmemizi sağlayacaktır.  Bu manevi günlerin barışa tutunmamızın inancındayız.

Başta İsrail'in Gazze'de mazlum Filistin halkına dönük vahşice saldırıları olmak üzere bölgemizde yaşanan savaşlar, çatışmalar, kavgalar bizleri derinden yaralamaya devam etmektedir. Ramazan Bayramı'nın bu anlamda ülkemize, coğrafyamıza ve dünyamıza barış, huzur ve esenlikler getirmesi, ezilen halklarımızın özgürlüğüne vesile olmasını diliyorum.   

Ayrıca başta Gazze'de yaşanan katliamı dünyaya duyurmaya çalışırken hayatını kaybeden, yaralanan ve halen sahada çalışmasına devam eden meslektaşlarım ile bir haber uğruna canını ortaya koyan her bir gazeteci arkadaşımızın, kıymetli Mardin halkı ile beraber tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.

Ramazan Bayramı'nın barış ve huzur dolu günlere vesile olmasını en içten duygularımla niyaz ederim."

06 Nis 2024 - 13:01 - Gündem

Mahreç  Bayram Kerimoğlu