Ahmet Türk'ten Mardinlilere: Size layık olmaya çaba göstereceğiz

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, mazbatasını almasının ardından yaptığı açıklamada "Size layık olmak için çaba göstereceğiz. Belediyenin bir kuruşuna dahi tenezzül edilmeyecek, halkın yararına harcayacağız” dedi.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, beraberindekiler ile beraber mazbatasını aldıktan sonra Mardin Adliyesi önünde toplanan kitleye hitap etti. Ahmet Türk'ün öncesinde Eşbaşkan Devrim Demir konuşarak, Mardin halkına hizmet edeceklerini söyledi.  

Ardından ise Ahmet Türk söz alarak 31 Mart seçim sonuçlarına değinerek, Mardin’deki başarıda sadece Kürtlerin değil, aynı zamanda Arap ve Süryani halkları ile tüm halkların başarısı olduğunu söyledi. "31 Mart seçim sonuçları demokratik gelecek için yeni bir dönemin, yeni bir anlayışın kapısını açacak" diyen Ahmet Türk, “Bugüne kadar Kürt halkına karşı yürütülen düşmanlık politikasından birileri vazgeçer. Ortak akılla yeni demokratik bir düzenin, bir geleceğin sağlanması için yeniden düşünürler. Bu ülkede bizler hep barışı, ortak demokratik geleceği esas alan bir yaklaşımı gösterdik. Bu ülkede diyaloğun, barışın kalıcı hale gelmesi için çaba gösteriyoruz. Çaba göstermeye de devam edeceğiz” dedi.

 Van’da seçimleri kazanan DEM Partili Abdullah Zeydan’ın mazbatasının, iptal edilerek AK Partili aday Abdulahat Arvas’a verilmesini hatırlatan Türk, “Bu hukuksuzluk devam ettiği müddetçe asla ve asla susmayacağız. Bütün gücümüzle geleceği, demokratik bir sürece dönüştürmek için çaba göstereceğiz” dedi.

 

Sözlerinin devamında Mardin halkına seslenen Türk, şunları söyledi: “Bırakın belediyenin mallarını, içindeki sandalyeleri bile başka bir yere taşıyan bir mantıkla karşı karşıyayız. Son günlerde aldığı kredileri AKP’li belediyelere aktararak, belediyemizi çalışamaz hale getirmek için çaba harcıyorlar. Ama şunu bilin ki, belediyemizin bütün imkanlarını zorlayarak, halkımıza hizmet etmeyi esas alacağız. Ve size layık olmak için çaba göstereceğiz. Belediyenin bir kuruşuna dahi tenezzül edilmeyecek, halkın yararına harcayacağız.”

Haber: Bayram Kerimoğlu

03 Nis 2024 - 15:52 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu