Ayanoğlu: Demokratik Sürece Karşı Tehdit ve Baskılarla Karşılaştık

Yeniden Refah Partisi Artuklu Belediye Başkan Adayı Mehmet Beşir Ayanoğlu'ndan İlk Açıklama: "Demokratik Sürece Karşı Tehdit ve Baskılarla Karşılaştık" dedi.

Yeniden Refah Partisi'nin Artuklu Belediye Başkan adayı Mehmet Beşir Ayanoğlu, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin ilk açıklamasında, seçim sürecinde partisine ve kendisine yönelik tehdit ve şantajlarla karşılaştıklarını belirterek, seçmen iradesinin baskı altına alındığını ifade etti.

Ayanoğlu, yaptığı açıklama şu şekilde; “Aziz Artuklu halkı, 31 Mart yerel seçimleri için Yeniden Refah Partisi Artuklu Belediye Başkan Adayı oldum. Bu çerçevede seçimlere katıldım ve seçmen iradesinin sandığa yansıması için gerekli çaba ve gayreti gösterdim. Ancak seçim öncesi bize, partimize ve partili kardeşlerimize uygulanan tehdit ve şantajlar sebebiyle seçmen iradesi baskı altına alınmış demokrasiye müdahalede bulunulmuştur.

Yerel seçimlere katılımın düşük oluşunu da burada aramak gerekir.

Buruk ve baskılanmış bir seçim süreci geçirdiğimizi ifade etmek istiyorum. Hukuk çerçevesinde demokratik mücadelemiz devam edecektir. Bundan sonraki süreçte seçmen iradesinin sakatlanmaması için gerekli çabayı göstereceğiz.

Seçim sürecinde yanımızda bulunan bütün gönül dostlarımıza bizi yalnız bırakmayan Artuklu halkına teşekkür ederim.”

02 Nis 2024 - 19:09 - Politika