Artuklu Belediye Eşbaşkanları Amak ve Ölker halka teşekkür etti

Yerel seçimlerde Artuklu Belediyesi'ni kazanan DEM Partili Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker, yayınladıkları teşekkür mesajında "Hep beraber direndik, hep beraber kazandık. Hep birlikte yöneteceğiz" dedi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

31 Mart yerel seçimlerinde Artuklu Belediyesi'ni yüzde 43 oyla DEM Parti Belediye Eşbaşkan adayları Mehmet Ali Amak ile Münevver Ölker kazandı. Seçimlerin ardından Artuklu halkına teşekkür amacıyla mesaj yayınlayan Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker, "Bu şehri birlikte yönetecek, birlikte kalkındıracak, halkların birlikte yaşadığı bir mozaik olarak korumaya devam edeceğiz. Bu şehrin önce insanını, sonra tarihini, kültürünü koruyacağız" dedi. 

Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker'in teşekkür mesajının tamamı şu şekilde; 

"Artuklu’nun değerli halkları;

Kürt, Arap, Süryani, Türk, Mihelmi, Tat ve her bir ferdiyle Artuklu’ya, Mardin’e sevdalı olan halklarımız. 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonuçlanmış, halklarımız, hep birlikte Artuklu Belediyesi’ni yönetmeye bizleri uygun görmüştür. Sandık sonuçları göstermiştir ki; Artuklu halkları artık bu talan, rüşvet ve yolsuzluk düzenini kabul etmemektedir. Artuklu halklarımız, bu talan düzenine son vermel için sandık başına gitmiş ve iradesini ortaya koymuştur.

Peygamber Hazretlerinin Hadis-i Şerifi’ni belediye binasına asarak, rüşvet ve talan düzenine şemsiye olarak kullanan mel’unların yönetiminin meşru olmadığını beyan eden halklarımız; tercihini demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü paradigmadan yana belirlemiştir.
31 Mart 2024’te gerçekleştirilen seçimlerde her türlü tehdit, baskı ve hilelere rağmen halklarımız, ‘Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz’ diyerek, Mardin halklarının birlikte, ortak yaşamından yana tavırlarını belirlemiştir.

Bu tarih Artuklu için, Mardin için artık yeni bir milattır. Bizler de halklarımızın bize göstermiş olduğu teveccühle şehrimizi yönetecek, alacağımız her kararda halklarımızın fikrini, halklarımızın menfaatini, halklarımızın yaşamlarını, halklarımızın beklentilerini dikkate alarak hareket edeceğiz. Halklarımızın “olmaz” dediğine halklarımızı yok sayarak “olur” demeyeceğiz. Belediyecilik hizmetlerini yaparken, övünmeyecek, daha iyisini yapmanın mücadelesi içinde olacağız.

Halklarımızın yıllardan bu yana verdiği demokrasi, özgürlük, barış mücadelesini sahiplenecek, halkın iradesine karşı çıkanlara karşı durmaya devam edeceğiz. Birlikte yaşamı kuracak, demokrasi, özgürlük ve onurlu bir barış için elimizden geleni yapacağız.

Bu şehri birlikte yönetecek, birlikte kalkındıracak, halkların birlikte yaşadığı bir mozaik olarak korumaya devam edeceğiz. Bu şehrin önce insanını, sonra tarihini, kültürünü koruyacağız.

Her bir gencini, her bir yaşlısını, her bir kadınını her bir erkeğini koruyacak, kendi kültürüyle, kendi diliyle var olmasını sağlayacak politikalara imza atacağız.

Bu temelde; bizlere bu görevi layık gören tüm Artuklu halklarına teşekkür ediyorum.

Hep beraber direndik, hep beraber kazandık. Hep birlikte yöneteceğiz."

Haber: Lokman Elik

01 Nis 2024 - 23:18 - Politika

Mahreç  Lokman Elik