Mardin'de kaybeden adaydan tehdit dolu sözler: 'Çalınan oylarım gelmezse, silah çekeceğim, karşı gelenleri vuracağım'

Milli Yol Partisi Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Fidan, oylarının çalındığını iddia ederek, "Yolsuzlukların hırsızlıkların baş gösterdiği yerde ısrarla sürdürülmesi durumunda silah çekeceğim" ve "Karşı gelenleri vuracağız" açıklamaları yaptı.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

31 Mart yerel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre; DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediyesi'ni kazandı, AK Parti ikinci parti oldu. Seçimlere Mehmet Fidan'ı aday olarak gösteren Milli Yol Partisi ise, 117 oy aldı. Seçim sonuçları üzerine Fidan, hem yazılı bir açıklama yaptı hem de sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. 

Milli Yol Partisi Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Fidan, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için "oy hırsızlığı döndüğü kesindir" diye vurgulayarak, "Seçimlere itiraz edeceğiz. Bu kadar az oy almam mümkün değil" dedi. "Vaatlerimin üzerine vaat veren aday yok" ifadelerini kullanan Fidan, "Sadece reklamlar vasıtasıyla vaatlerimi ulaştırdığım sayı 300.000 kişi. Onca haber, gazete, radyo ve sosyal medya kanalları ve dağıtılan onca broşürler ve ziyaretlerim hariçtir. Her kesimden olumlu sözler aldık. Ramazan günü oylarını bana kullanacakları yönelik onca yemin eden topluluklar oldu. Her bir topluluğun en düşük oy oranı 2000 oydur. Önceki seçimlerde Mardin'de oyların çalındığına dair çok kez şahit oldum. Bu yüzden peşini bırakmayacağız. O hırsızlar bilsinler ki bir gün onları ve saltanatlarını alt üst edip yıkmaya yeminliyim. Şimdiye kadar yeminle yapacağım imkansız olan her şeyi yaptığım gibi hırsızların saltanatını yıkacağımı da bütün halkımıza duyurmuş bulunmaktayım" dedi. 

"Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde sonuç duyurularına yansıtılan oy sayılarımın düşürüldüğüne şahit olduk" iddialarını dile getiren Fidan, tehdidi de içeren şu cümleleri kullandı: "Seçime itiraz ediyoruz. Yolsuzluk var. Yarın itiraz dilekçemizi doldurup YSK'ya göndereceğiz. Avukatlarımız durumun takipçisi olacaklar. Bu oy hırsızlarını bütün dünya medya basınına ifşa edeceğiz. Hırsızlık ve yolsuzluk saltanatınızı yıkmadan yıkılmayacağız bunu böyle bilin. Yolsuzlukların hırsızlıkların baş gösterdiği yerde ısrarla sürdürülmesi durumunda silah çekeceğim."

Yazılı açıklamasının ardından sosyal medya platformu Facebook üzerinden de açıklama yapan Fidan, tehdit içeren cümleler sarf eden Fidan, "Çalınan tüm oylarımız geri gelmez ise bir sonraki yerel ve genel seçimlerde kendi çevremdeki tüm adayları silahlandıracağım. Ek olarak mafyalar görevlendireceğim. Bütün partilerin oylarını sandıkları basarak toplayacağız. Karşı gelmeye çalışanları vuracağız" ifadelerini kullandı. 

Haber: Bayram Kerimoğlu 

01 Nis 2024 - 13:31 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu