İYİ Partili Akar: Savur'da seçimler iptal edilmelidir

İYİ Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Süleyman Akar, AK Parti adayının kazandığı Savur'da seçimlerin usulsüz olduğunu belirterek, iptal edilmesi çağrısında bulundu.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri

İYİ Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Süleyman Akar, Savur ilçesinde bine yakın kişinin sadece seçimlerde oy kullanmak için kayıtlarının yapılarak getirildiğini belirterek, seçimlerin iptal edilmesi çağrısında bulundu. Yaptığı basın açıklaması ile Akar, "Usulsüz seçmen kaydı yapılarak taşıma sistemi ile oy kullandırıldığı ortaya çıkmasından dolayı Savur ilçemizde seçimin iptali gerekmektedir" dedi. 

"Savur'da yaşamadıkları halde ilçeye gelirken okulun ve mahallenin adresini vatandaşlardan soran kişilerin Savur ilçemizde yaşayan halkımızın seçme ve seçilme haklarının ihlalinden dolayı seçimlere gölge düşürülmüştür" diyen Akar, "Savur ilçesinde yaşamadıkları halde adlarına kira kontratı elektrik su internet aboneliği olmadığı halde oy kullanan kişiler hakkında Adalet Bakanlığı ve İçişleri bakanlığı yasal işlem başlatmalıdır" ifadelerini kullandı. 

Akar; "Hakkın Hatırı Ali'dir hiç bir hatıra feda edilemez" diyerek, "Haksızlık her kimden gelirse gelsin doğru bulmayız haksızlık karşısında milli iradenin teceligahının sözcüleri olan siyasiler itiraz etmelidirler" dedi.

Akar; seçimlerin gerçek manada kazananını partiler değil Türkiye'de Hak Hukuk Adalet ve Demokrasi olması gerektiğini belirterek, "Bir imparatorluğun devamı olan Hukuk Devletimizde bu tarz olaylara sırf bir Küçük ilçe belediyesi birilerine kazandırma adına seçimlere gölge düşürmeye kimsenin hakkı yoktur, olamaz. Savur ilçemizdeki seçim iptal edilmelidir" dedi.

Haber: Lokman Elik 

01 Nis 2024 - 11:35 - Politika

Mahreç  Lokman Elik