Ahmet Türk oyunu kullandı: Hayırlara vesile olsun

Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Ahmet Türk, oyunu kullandı. Ardından açıklama yapan Türk, "Tüm halkımızın sandık başında olmasını diliyor, seçimin hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.

Cemal Çetin
Cemal Çetin Tüm Haberleri

Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Ahmet Türk, oyunu kullandı. Yalım mahallesinde bulunan Yalım İmam Hatip Ortaokulu’nda kurulan 1325 Nolu sandıkta oyunu kullanan Türk’e yakınları ve DEM Parti yöneticileri de eşlik etti. Ahmet Türk oyunu kullandıktan sonra okul önünde açıklama yaptı.

Yerel seçimin demokratik geleceğe katkısı sunmasını istediklerini ifade eden Türk, “Seçimler için oylarımızı kullandık. Yerel seçimlerin demokratik geleceğe katkı susmasını istiyoruz. Biz hiç bir siyasi parti ile yarışmıyoruz. Devletin kendisi ile yarışıyoruz. Polisiyle valisiyle kaymakamıyla yarışıyoruz. Binlerce askeri ve polisi getirerek halkın iradesini ipotek almaya çalışan başka bir yöntemi kullanmaya çalışıyorlar. Savur’da, Dargeçit'te başka yerlerden taşımalı oy getirerek halk iradesini yok saymaya çalışıyorlar. Elbette ki; bu haksızlıktır bu hukuksuzluktur. Demokratik gelecek için bu bir tehlikedir. İnanıyorum ki halkımız bunu görüyor bunu izliyor. Ve bugün çok önemsediğimiz bu yerel seçimlerde tüm halkımızın sandık başında olmasını diliyor, seçimin hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından Türk ve beraberindeki heyet okuldan ayrıldı.

Haber: Cemal Çetin 

31 Mar 2024 - 11:54 - Politika

Mahreç  Cemal Çetin