Seyithan Alkan'dan DEM Parti açıklaması

Mardin'in tanınan iş insanlarından Seyithan Alkan, 31 Mart yerel seçimlerinde Artuklu ilçesinde DEM Parti'nin eşbaşkan adayları Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker'e desteğini açıklayarak, "Artuklu halkını en iyi temsil edecek olan DEM Parti'dir" dedi.

Cemal Çetin
Cemal Çetin Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Mardin'in tanınan iş insanlarından Seyithan Alkan, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere dair değerlendirmelerde bulundu. Mardin Haber Gazetesi'ne konuşan Seyithan Alkan, 31 Mart seçimlerinin önemli olduğuna vurgu yaparak, kendisinin DEM Parti'den yana tercihini kullanacağını, vatandaşlara da tercihlerini DEM Parti'den yana kullanmaları çağrısında bulundu.   

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan seçimler için "Önemli olmanın ötesinde Türkiye siyasetinin nasıl şekilleneceğini gösterecek bir seçim" değerlendirnesi yapan Alkan, "Şahsen Türkiye'de her dönem seçimlerin tarihi olduğuna inanılır ve siyasi partiler de ona göre propaganda yaparlar. Her dönem genel seçimler ya da yerel seçimler için tarihi seçim denilir. Önemli olduğu söylenir. Tespitler doğrudur. Her seçim önemli ve tarihidir. Ancak Türkiye için bana göre bu seçimler çok daha önemli ve tarihi seçimlerdir. Geçmiş dönemlere bakacak olursak benzer şekilde tarihi süreçler olmuştur. Mesela 2002 seçimleri böyledir. 30 Mart 2014 yerel seçimleri ve 7 Haziran 2017 seçimleri böyle seçimlerdir. Ben bu süreci biraz da 7 Haziran sürecine benzetiyorum. Şu an Türkiye'de ciddi bir siyasi boşluk var ve bu boşluğun doldurulması açısından 31 Mart seçimleri çok önemli. 31 Mart seçimlerinde ortaya çıkacak olan sonuçlar Türkiye siyasetinin önümüzde en az 10 yılının nasıl şekilleneceğinin de işareti olacak" dedi. 

Artuklu için de önemli bir süreçten geçtiklerini, Artuklu'da siyasi dengelerde kıpırdamalar olduğunu söyleyen Seyithan Alkan, "Artuklu ilçemizde çıkan adaylara bakıyoruz. Herkes kendisini bir yerlerin adayı, bu halkın çocukları olarak tanıtıyor. Evet, doğru hepsi bu halkın çocukları ama bazıları zamanında denendi ve ortaya çıkan sonuç pek de olumlu değil. Bugüne kadar denenenler belki kısmi olarak birşeyler yaptılar ama vaatlerinin yüzde 10'unu bile yapamadılar. Artuklu ilçemizi hak ettiği yere getiremediler. O yüzden benim tercihim Artuklu halkını en iyi temsil edecek olan DEM Parti'den yana olacak. Artuklu halkı da gerçekten temsil edilmek, hizmet görmek istiyorsa DEM Parti'nin adayları bu işi yapabilecek olan adaylar. Vatandaşlarımızın da desteğinin, tercihinin DEM Parti'den yana kullanmaya çağırıyorum" dedi. 

BİRLİKTE POZ VERMİŞLERDİ

Seyithan Alkan, 31 Mart seçimlerinde Artuklu Belediye Eşbaşkan aday adayı olarak DEM Parti'den başvuru yapmış, ancak ön seçimlerin ikinci turunda Eşbaşkan adayı olarak Mehmet Ali Amak çıkmıştı. Amak ve Alkan ön seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından birlikte poz vererek, birlik mesajı da vermişti. 

Haber: Cemal Çetin

29 Mar 2024 - 15:32 - Politika

Mahreç  Cemal Çetin