Mazıdağı'nda DEM Parti'den Meşaleli Yürüyüş

DEM Parti Mazıdağı Belediye Eşbaşkan adayları Kudret Uçuk ve Hamdin Demir'e destek için bir araya gelen çok sayıda vatandaş meşalelerle yürüyüüş gerçekleştirdi.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri
Mazıdağı'nda DEM Parti'den Meşaleli Yürüyüş
Haber albümü için resme tıklayın

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mazıdağı Belediye Eşbaşkan adayları Kudret Uçuk ve Hamdin Demir'e destek vermek amacıyla ilçede bir araya gelen yüzlerce kişi, meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, davul ve zurna eşliğinde halay çekti. Ardından ilçe merkezinde meşaleli yürüyüş yaptı. Birçok vatandaş da evlerinin balkon ve pencerelerinden zılgıt ve alkışlarla yürüyüşe destek verdi. 

Partinin kadın seçim bürosu önüne kadar yapılan yürüyüş sonrası da yerel sanatçıların söylediği şarkılar eşliğinde halay çekildi. Çekilen halaylarla beraber havai fişek gösterisi yapıldı.

Çekilen halayların ardından kitleye seslenen Mazıdağı Belediye Eşbaşkan adayları Kudret Uçuk ve Hamdin Demir, Mazıdağı halkının sevincine ortak olduklarının altını çizerek Mazıdğaı halkının şimdiden kararını DEM’den yana verdiklerini söyledi. 31 Mart yerel seçimlerinde önemine dikkat çeken belediye eşbaşkan adayları Uçuk ve Demir, “Herkes adeta bir aday gibi çalışıp 31 Mart’ta güçlü bir şekilde sandıklara ve kendi iradesine sahip çıkmaya çağırıyoruz" çağrısı yaptı.  

Haber: Daristan Bülbül

28 Mar 2024 - 13:42 - Politika

Mahreç  Daristan Bülbül