Meteorolojiden Mardin ve 4 il için sağanak yağış ve kar uyarısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü, 5 il için sağanak yağış ve kar uyarısında bulundu.

Aynur İş
Aynur İş Tüm Haberleri

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölgede beklenen yağışların yarın (Salı) ilk saatlerinden itibaren Şırnak’ın doğusu Uludere, Beytüşşebap ve Siirt’in doğusunda Pervari kuvvetli ve yer yer yoğun kar; Diyarbakır’ın kuzeydoğusu Kulp, Lice, Batman’ın kuzeyinde Kozluk, Sason karla karışık yağmur, yüksekleri kuvvetli ve yer yer yoğun kar; Mardin çevreleri ile Batman’ın güneyi merkez, Gercüş, Beşiri, Hasankeyf, Şırnak’ın batısı merkez, Güçlükonak, Cizre, Silopi, İdil ve Siirt’in batısında merkez, Tilo, Eruh, Şirvan, Baykan, Kurtalan kuvvetli yağmur ve sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin edilmekte olduğu belirtildi.

Açıklamada, meydana gelebilecek sel, su baskını, kuvvetli rüzgar, kar yağışı beklenen yerlerde tipi ile ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olayı ve çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte olduğu ifadelerine yer verildi.

Mardin Valiliği de, kentte etkili olması beklenen sağanak yağış ve su baskınlarına ilişkin uyarıda bulundu.

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "İlimizde Salı günü sabah satalerinden itibaren görülecek yağışların yerel kuvvetli olması beklenmektedir. Ulaşımda aksamalar, beklenen kuvvetli yağışlara bağlı olarak meydana gelebilecek sel, su baskını tehlikesine karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir."

EDİTÖR:Aynur İş

25 Mar 2024 - 16:57 - Gündem

Mahreç  Aynur İş