Mardin'de siyasetin özlenen karesi: Sokakta karşılaşan adaylar bu pozu verdi

İYİ Parti'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Süleyman Akar, 31 Mart seçimleri kapsamında çalışmalarını durmaksızın sürdürürken, Akar Yeniden Refah Partisi'nin adayı Ayanoğlu ile özlenen bir fotoğraf karesine imza attı.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
Mardin'de siyasetin özlenen karesi: Sokakta karşılaşan adaylar bu pozu verdi
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Süleyman Akar, Nusaybin Bağımsız Belediye Başkan adayı Mahsun Işık'a ait SKM seçim ofisini ziyaret etti. Mahsum Işık ve ekibine Nusaybin halkına hizmet yolunda başarılar diledi. Bağımsız aday Mahdum Işık'ta Büyükşehirde Süleyman Akar'a başarılar dileğinde bulundu. Kısa sohbetten sonra Akar, Nusaybin'de esnaf buluşması gerçekleştirdi. 

Akar, Artuklu ilçesinde 13 Mart Mahallesinde de seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti sürdürdü.

Yeniden Refah Partisi Artuklu Belediye Başkan adayı Beşir Ayanoğlu ile bir araya gelen Akar, Ayanoğlu'na kendi tanıtım broşürünü verdi. Ayanoğlu da kendi seçim broşürünü Akar'a sunarak destek talebinde bulundu. Siyasetin özlediği görüntünün ortaya çıktığı bukuşmada adaylar birbirine başarı dileyerek ayrıldı.  

Gittiği her ilçede her mahallede halkın teveccühü ile karşılaşan Süleyman Akar, Mardin'de 24 yıldır seçmenin iki parti arasında birinden diğerini seçmeye yönlendirildigi bir sistemin kurulduğunu, seçmenin velinimet olduğunun seçmene unutturulduğunu vurgulayarak seçmenin velinimet olduğunu seçmene hatırlaması gereltiğini söyledi. Bölgede ve Mardin'de 3'üncü hatta bir siyasi partiye ihtiyaç olduğunun vurgusunu yapan Akar, halk için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

Haber: Lokman Elik

15 Mar 2024 - 10:49 - Politika

Mahreç  Lokman Elik