CHP Artuklu adayına her kesimden büyük destek

CHP Artuklu Belediye Başkan adayı Abdülkerim Adam, Kırklar Kilisesinde bulunan Papaz Gabriel Akyüz ve cemaatini ziyaret etti.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
CHP Artuklu adayına her kesimden büyük destek
CHP Artuklu adayına her kesimden büyük destek
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Artuklu Belediye Başkan adayı Abdülkerim Adam, eski Mardin'de bulunan Kırklar Kilisesini ziyaret etti. Adam'ı Papaz Gabriel Akyüz ve cemaati hoşgörüyle karşıladı. Ziyaretten ötürü mutluluklarını ifa eden Papaz Gabriel ;" Mardin dillerin, dinlerin ve kardeşliğin şehridir. Bizleri ziyarette bulunmanız bizleri çok mutlu etti " ifadelerini kullandı. Başkan adayı Adam, Papaz ve cemaati ile birlikte sohbetler edip istişarelerde bulundular. Adam, Akyüz'ün yazdığı HZ. Muhammed'in Ahidnameleri ve Osmanlı fermanları adlı eserini birlikte incelediler. Akyüz yazdığı kitabını Başkan adayı Adam'a hediye etti. Ardından süryani cemaatinin sorunlarını dinleyip, notlarını alan Adam, projelerini de anlattı.

Açıklamalarda bulunan Adam;" Kırklar Kilisesinde bulunan Süryani kardeşlerimizi ziyaret ettik. Bizleri çok samimi ve hoşgörüyle karşıladılar. İşte bu yüzden Mardin'e dillerin, dinlerin ve kardeşliğin şehri denilmektedir. Papaz Gabriel'in yazdığı HZ. Muhammed'in Ahidnameleri ve Osmanlı fermanları adlı eserini birlikte inceledik. Ardından kitabı bana hediye etti. Süryani kardeşlerimizle birlikte istişarelerde bulunduk. Sorunlarını dinledik, notumuzu aldık. Bizleri hoşgörü ve güler yüzle karşıladıkları için Süryani kardeşlerime teşekkürlerimi sunarım" dedi.

HABER: Bayram Kerimoğlu

12 Mar 2024 - 12:53 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu