Mardin Araplar Derneği'nden yeni açıklama

Mardin Arap Halkları Dayanışma Derneği, yayınladığı yazılı açıklamada geçtiğimiz gün istifa eden Dernek Başkanı Murat Akgeyik'in beyanlarının derneği temsil etmediğini duyurdu.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri

Artuklu Belediyesi Meclis üyeliği ile ilgili yaşanan tartışmalar üzerine karışan Mardin Arap Halkları Dayanışma Derneği'nde tartışmalar bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde dernek üyeleri ve başkanlık görevinde bulunan Murat Akgeyik'in de aralarında olduğu 6 kişinin istifa etmesinin ardından Dernekten yeni bir açıklama daha yapıldı. 

Dernek adına yayınlanan yazılı açıklamada geçtiğimiz gün istifa eden Dernek Başkanı Murat Akgeyik ve Ata Hazar'ın beyanlarının derneği temsil etmediği duyuruldu. Tekzip amaçlı gönderilen açıklamada "Murat Akgeyik ve Ata Hazar'ın beyanları hiçbir şekilde derneğimizi temsil etmediği ve şahıs olarak irade beyan ettiklerinin bilinmesini istiyoruz" denildi. 

Daha önce yapılan açıklamanın derneklerini bağlamadığına yer verilen açıklamada "Derneğimiz üyesi oldukları iddia edilen Sayın Filiz YÜCESOY, Sayın Abdülkerim SAYALGI, Sayın Murat CURA ve Sayın Abdurrahman AYGÜLER'in dernek üyesi olmadıklarını her türlü belge ile kanıtlıyabileceğimizin kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz" ifadelerine yer verildi. 

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler kullanıldı:

"Geriye kalan Murat AKGEYİK ve Ata HAZAR'ın beyanları hiçbir şekilde derneğimizi temsil etmediği ve şahıs olarak irade beyan ettiklerinin bilinmesini istiyoruz. Murat AKGEYİK'in istifasından sonra en kısa süre zarfında yönetim kurulu olarak toplanacağımızı ve tabii olduğumuz Dernekler yasasının ilgili kanun hükümlerine göre hareket edip, gereğinin yapılacağının bilinmesini deklere ediyoruz.

Dernek olarak ilkesel duruşumuz Dünya "İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi"ni esas almaktayız. Hiç bir ırk, din,dil ve mezhepler arasında ayrıcalık gözetmediğimiz gibi hiç kimsenin tekelinde olmadığımızı belirtmek istiyoruz."

Haber: Bayram Kerimoğlu 

12 Mar 2024 - 11:17 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu