Artuklu adayı Adam, yüzleri güldürüyor

CHP Artuklu Belediye Başkan adayı Abdulkerim Adam çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, Adam'ın ziyaretlerinde gülen yüzler dikkat çekiyor.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
Artuklu adayı Adam, yüzleri güldürüyor
Artuklu adayı Adam, yüzleri güldürüyor
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artuklu Belediye Başkan adayı Abdülkerim Adam, Belediye meclis üyeleri ve il yönetimi ile birlikte Eski Mardin'de bulunan Cumhuriyet çarşısından ( Sokılbakar) başlayıp aşağı çarşıda bulunan esnaf ve vatandaşlarla birlikte bir araya geldi. Vayandaşların sıcak karşıladığı, yoğun ilgi gösterdiği Adam, vatandaşlarla sıcak sohbetler gerçekleştirdi.

Eski Mardin'de bulunan ( Sokılbakar) Cumhuriyet çarşını yendiden canlandıracağını belirten Adam; "Esnafların burada durumları hiç iyi değil. Herhangi bir canlılık olmadığından dolayı esnaf kardeşlerimiz baya mağdur. Bugün (İnekler çarşısı ) Sokılbakar esnafını ziyaret ettik. Buradaki otopark sıkıntısından dolayı insanlar aşağı çarşıya alışverişe gelemiyor. Çarşı eski kalabalık günlerini özlüyor. Bu sorunu çözeceğimize çarşıyı eski coşkulu günlerine tekrar geri döndüreceğimize söz veriyoruz" dedi. 

KAYSERİYE PASAJI ESKİ GÜNLERİNİ ARIYOR

Başkan adayı Abdülkerim Adam, Tarihi Kayseriye Pasajı esnafını da gezdi. Gezerken duygu dolu anlar yaşadı. "Nerede o eski pasaj günleri" diye sitemde bulunan Adam, "Bu hali görünce içim yanıyor. O eski kalabalık günleri özledik. Başkan seçildiğim takdirde çarşıyı o eski günlere döndürmek için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyorum" dedi. 

Haber: Bayram Kerimoğlu

07 Mar 2024 - 13:07 - Politika

Mahreç  Bayram Kerimoğlu