30 işçi için ilan verildi: 23 bin 472 kişi başvurdu, rekor kırıldı

İşsizlik rakamlarını gözler önüne seren olayda 30 kişilik personel alımı ilanına 23 bin 472 kişi başvuru yaparak, bir rekora imza atıldı. 

Bülent  Asman
Bülent Asman Tüm Haberleri

İşsizlik rakamlarının TÜİK verilerine göre dahi yüksek olduğu bölge kentlerinde verilen bir daimi işçi alımı ilanı bölgedeki işsizlik rakamlarını gözler önüne serdi. Türkiye'nin işsizlik oranı en yüksek olan kentleri arasında birinci sırada yer alan Şırnak'ta Sağlık Bakanlığı'nın verdiği 30 kişilik personel alımı ilanı aynı zamanda bir rekora da imza atılmasının yolunu açtı. 

Edinilen bilgilere göre; Sağlık Bakanlığı, Şırnak için 30 daimi personel alımının İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞ-KUR) üzerinden yapılacağının duyurusunu yaptı. Duyuruda 13 temizlik görevlisi, 2 klinik destek elemanı, 3 biyomedikal cihaz teknolojileri servis elemanı, 12 de özel güvenlik görevlisi alınacağı duyuruldu. 

İlanın yayınlanmasının ardından kent genelinde rekor sayıda kişi iş başvurusunda bulundu. İşkur verilerine göre; 13 kişinin alınacağı temizlik görevlisi kadrosuna 20 bin 940 kişi başvuruda bulunurken, 2 kişilik klinik destek elemanı kadrosuna 338 kişi, 3 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı kadrosuna 33 kişi, 12 kişilik özel güvenlik görevlisi kadrosuna ise 2 bin 161 kişi başvuruda bulundu.

Toplamda 30 kişinin alınacağı ilana başvuranların sayısı böylece 23 bin 472 kişi oldu. Alınacak personelin başvuru yapanlar arasında nasıl tercih yapılacağına İŞKUR Şırnak İl Müdürlüğü karar verecek. 

Editör: Bülent Asman

01 Mar 2024 - 23:26 - Ekonomi

Mahreç  Bülent Asman