Mardinli iş insanı cinayetinde korkunç detaylar ortaya çıktı, eşi de tutuklandı

İstanbul Başakşehir'de öldürülen Mardinli iş insanı Abdulkadir Altuğrul cinayetinde şok eden detaylar ortaya çıktı. Altuğrul'un eşi de gözaltına alınırken, katile kapıyı eşinin açtığı ortaya çıktı.

Mardin Nusaybin ilçesi Büyükkardeş Köyünden (Gundê Cınata) Abdulkadir Altuğrul, yaşadığı lüks evinin otoparkında tam aracına bineceği sırada ensesinden tek kurşunla vurularak öldürülmüştü. Altuğrul'un cenazesi otopsi işlemlerinin ardından Mardin'e getirilerek, Büyükkardeş Köyünde (Gundê Cınata) gözyaşları arasında toprağa verildi. 

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Asayiş Şube Cinayet Büro dedektifleri adeta iğne ile kuyu kazar gibi olayı adım adım araştırdı ve kan donduran detaylara ulaştı.

Sabah Gazetesi'ndeki habere göre; polis, ilk olarak iş adamının sağ kolu Taner G. ve iş adamının eşi Hülya Altuğrul, Şeyhmus A. ve Muhlis S. gözaltına aldı.

Sonrasında ise Hakkari'deki adreslere yapılan baskınlarda silahı kullanan tetikçi Mazlum B. ile Serkan K. ve Uğur A. yakalandı. 7 şüpheli de tutuklandı.

100 BİN LİRAYA PLANLI İNFAZ

Kan donduran vahşete ilişkin özel detaylara ulaşan Sabah Gazetesi, olayı itiraf eden Taner G., 5 ay önce Hülya A.'nın kendisine gelip kocasının kötü davrandığı için onu öldürtmek istediğini, 100 bin lira karşılığında cinayeti planladıklarını anlattı.

Taner G., önce Serkan K. ile konuştuğunu, onun da tetikçi Mazlum B.'yi ayarladığını söyledi.


KATİLE KAPIYI KARISI AÇMIŞ

Öte yandan soruşturma detaylarına iş adamının eve ne zaman gelip gittiğini karısı Hülya A., telefonla Taner G.'ye haber verdi. Eşi binaya girdiğinden kısa bir süre sonra tetikçinin bina girişinde 2 dakika beklediği, Taner G.'nin Hülya A.'yı arayıp şifreli kapıyı açtırdığı tespit edildi.

Şüphelilerden apartman görevlisi Muhlis S.'nin ise olaydaki rolü duyanları şaşkına çevirdi.

Muhlis S.'nin, tetikçinin rahatça saklayabileceği bir noktaya iş adamının aracını park etmesini sağladığı, sonra da araçta bir şey unuttuğunu belirterek adamı o noktaya çektiği ileri sürüldü.


Bilindiği üzere Abdulkadir Altuğrul, bagajdan bir şeyler alacağı sırada da tetikçi tarafından katledilmişti.


TİMSAH GÖZYAŞLARI

Eşini öldürttüğü öne sürülen Hülya A.'nın cinayetten sonra sosyal medya hesaplarında yaptığı acılı paylaşımlar ise dikkat çekti.

Bir paylaşımda cinayetle ilgisi yokmuşcasına, "Canım eşim, mekanın cennet olsun" yazdı ve yanına da ağlayan emoji ekledi. Hülya A., cinayetin ardından eşiyle onlarca fotoğraf paylaştı. (Haber Merkezi)

Kaynak: sabah gazetesi

01 Mar 2024 - 11:14 - Asayiş