Almanya'da ölmüştü: Kızıltepeli Hogır'ın mezarı cinayet şüphesi nedeniyle açıldı

Almanya’da mülteci olarak kaldığı kampta ölü bulunan Kızıltepeli Hogır Alay’ın Kızıltepe'deki mezarı, ailesinin talebi üzerine cinayet şüphesi nedeniyle açıldı.

Bayram Kerimoğlu
Bayram Kerimoğlu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Eşi ile birlikte gittiği Almanya’da kaldığı mülteci kampında kaybolmasının ardından 4 Kasım 2023'te spor salonunda şüpheli bir şekilde ağaca asılı olarak bulunan Kızıltepeli Hogır Alay'ın (25) cenazesi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde toprağa verilmişti. 

Hogır Alay’ın ölümünü şüpheli olarak bulan ailesi, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak, cenazeye otopsi yapılmasını istedi. Başvuruyu kabul eden Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, otopsi yapılmak üzere Alay’ın mezarını açtı. Mezardan çıkartılan cenaze, Kızıltepe Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Alay'ın cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için hava yoluyla İstanbul Adli Tıp kurumuna gönderilecek.

Mardin Haber Gazetesi'ne bilgi veren Hogır Alay'ın yakınları ölümü şüpheli bulduklarını olayın ilk günlerinde dile getirdiklerini hatırlatarak, Hogır'ın öldürülmeden önce psikolojik olarak baskı gördüğünü, şiddet ile baskı altına alındığını aktardı. Hogır'ın cansız bedeninin bulunmadan önce kayıp olduğunu hatırlatan yakınları, ölümünün şüpheli olduğunu, bunu Alman makamlarına da bildirerek gerekli soruşturmanın yapılmasını istediklerini bildirdi. Konuyla ilgili Almanya'da başlatılan soruşturmanın da devam ettiği öğrenildi. 

Haber: Bayram Kerimoğlu 

29 Şub 2024 - 21:56 - Asayiş

Mahreç  Bayram Kerimoğlu