DEM Parti'den Dargeçit'te gövde gösterisi

Dargeçit'te gövde gösterisi yapan DEM Parti'nin halk buluşmasına katılan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, AK Partili Belediye Başkanına yüklendi.

Lokman Elik
Lokman Elik Tüm Haberleri
DEM Parti'den Dargeçit'te gövde gösterisi
DEM Parti'den Dargeçit'te gövde gösterisi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Mardin'in Dargeçit ilçesinde düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Bakırhan ve beraberindekiler, ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı. Partililer, daha sonra uzun bir araç konvoyuyla kent merkezinde adeta gövde gösterisi yaparak, seçim turu attı. Konvoyun ardından kalabalık kitle seçim irtibat bürosunun açılışının yapıldığı yere geçti. Bakırhan ve beraberindekiler, burada kitlesel bir şekilde karşılandı.  

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, burada yaptığı konuşmada faili meçhul cinayetlere dikkat çekerek, iktidara "Kürt meselesi, Dargeçit'te katledilen 7 candır. Dargeçit'te kardeşlerinin kemiklerini kuyularda 40 yıldır arayan halkın yaşadıklarına bakarak nasıl bir sorun olduğunu anlayacaklar" dedi. 

İlçenin AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy'a da yüklenen Bakırhan, "Dargeçit Belediyesi iktidarın elinde; yol yok, su yok. Ahmet Türk burada, kaldırımın ve asfaltın ne olduğunu iyi bilir. Seçim için bu göstermelik atılan asfaltın ömrü uzun değil. Seçimi kaybettiklerini bildikleri için bunları rantçılara peşkeş çekmişler. Dargeçit halkı AKP ile yönetiliyor. Hangi hizmeti yaptın? Kadınlar, gençler için hangi olanağı yarattın? Dargeçit halkına yoksulluktan başka ne verdiniz" diye sordu. 

Ardından seçim irtibat bürosunun açılışı yapıldı. 

Haber: Lokman Elik 

25 Şub 2024 - 13:44 - Politika

Mahreç  Lokman Elik