Ünlü Sanatçılar Gazze İçin Mardin'e Geliyor

Türkiye'nin tanınan simaları Gazze'de devam eden insanlık dışı saldırılara karşı Mardin'de düzenlenecek olan etkinlikte Mardin halkı ile buluşacak.

Daristan  Bülbül
Daristan Bülbül Tüm Haberleri

Türkiye'nin tanınan simaları Gazze'de devam eden insanlık dışı saldırılara karşı Mardin'de düzenlenecek olan etkinlikte Mardin halkı ile buluşacak. Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Artuklu Üniversitesi Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Sanat Hayattır Derneği tarafından "Gazze İçin Ben de Oradayım" konulu program 27 Şubat günü Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Programa dair yapılan bilgilendirme paylaşımında şunlara yer verildi: "Mardin’de yerli ve yabancı sanatçıların katılımlarıyla “Gazze İçin Ben de Oradayım'' programı düzenlenecek. Program, 27 Şubat Salı saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde. İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamların ‘biran önce son bularak ateşkesin sağlanması’ adına Yavuz Bingöl, Alim Qasımov, Ömer Karaoğlu ve Sinan Akçıl’ın katılımlarıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde “Gazze İçin Ben de Oradayım'' programı düzenlenecek.


Gazeteci Fulya Öztürk’ün sunumu ile gerçekleştirecek programa Mardin Diller ve Dinler Korosu’da Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice olmak üzere 4 dilde seslendireceği eserlerle destek verecek.

27 Şubat Salı günü saat 19.00’da düzenlenecek programa tüm halkımız davetlidir."

Haber: Daristan Bülbül

24 Şub 2024 - 12:31 - Gündem

Mahreç  Daristan Bülbül